Kağızman´da fitness salonu açıldı.

Kağızman’da fitness salonu açıldı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kağızman’da içerisinde antrenman alanları bulunan Kapalı Spor Salonunda başlatılan çalışmalar sonucunda birçok spor branşının yapılabileceği yeni alanlar oluşturuldu.

İlçede artık gençler, güreş, boks, masa tenisi, okçuluk, atıcılık, kaya tırmanışı, boulder, halter ve squash branşlarında sportif faaliyetlerin yapılabilecek.

750 bin TL'lik bütçeyle çalışmalar yürütülüyor

Kapalı Spor Salonunda yapımı tamamlanan fitness salonunun açılışına Kağızman Kaymakamı Ercan Öter, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Aladdin Karagöl ile ilçedeki kurum müdürleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Fermani Durmaz Kapalı Spor Salonunu sporcu yetiştirilen bir merkez haline getirmeyi planladıklarını söyledi. Çalışmaları, gençlerin kendi yaptıklarını dile getiren Durmaz, "kendi katkılarımızla 750 bin TL ile yürüttüğümüz bu çalışmalarımız tamamlandı, çocukları ve gençlerimizi bir şekilde salona getirerek spor yapmalarını sağlayacağız. Antrenörlerimizin gözetiminde dezavantajlı olan gençlerimiz, zamanlarını spor yaparak geçirecekler" dedi.

"Hedefimiz, en az bir branşta gençlerimizi lisans sahibi yapmak"

Yaptıkları çalışmaların ilk meyvesini bugün aldıklarını ifade eden Durmaz, "Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin olmadığı bir toplum düşünülemez. Kapalı Spor Salonu bünyesinde fitness salonumuzu açıyoruz. Bu sayede gençlerimiz boş zamanlarını artık kahvehane köşelerinde geçirmeyerek, kötü niyetli kişilerin de tuzaklarına düşmeyecekler. Hedefimiz, en az bir branşta gençlerimizi lisans sahibi yaparak, sporcu olmalarını sağlamaktır" diye konuştu.

Kağızman Kaymakamı Ercan Öter ve beraberindeki heyet fitness salonunun açılış kurdelesini keserek, buradaki spor aletlerini bir süre kullandı. Daha sonra beraberindekilerle Kapalı Spor Salonunda güreş, boks, masa tenisi, okçuluk, atıcılık, kaya tırmanışı, boulder, halter ve squash branşlarının yapılacağı alanlarda incelemelerde bulundu.

Sonraki Haber >>

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!