Cıbıltepe´de yeni yıl coşkusu bir başka.

Cıbıltepe'de yeni yıl coşkusu bir başka

Tacettin DURMUŞ / SARIKAMIŞ (www.karspress.com)

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yer alan ve Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Cıbıltepe'de, yerli ve yabancı turistler yeni yılı kar yağışı altında coşkuyla kutladı.

Yeni yıla iki saat kala başlayan kar yağışı ilçede etkili olurken, kardan kar eden turizm işletmecileri ve ilçe halkını mutlu etti. Yeni yıla Cıbıltepe’de giren yerli ve yabanı ziyaretçiler kar altında fotoğraf çektirmek için yarışa girdi.

Komşu ülkelerin yanı sıra sıra Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen yabancı turistler ile yurt içinden gelen birçok yerli turist ve vatandaşlar, yılbaşı dolayısıyla Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'ne akın etti.

Sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun kayak pistleriyle kış turizminin cazibe merkezlerinden olan Cıbıltepe'deki oteller, yılbaşı dolayısıyla gelen turistler yüzünden tamamen doldu. İlçede hizmet veren otellerde doluluk oranı yüzde yüze ulaştı.

Cıbıltepe’de bulunan ilçenin güzide kayak otelleri, Habitat Otel, White Park Otel, Snow Flake Dağ Otel ve Kayı Snow Otel işletmeleri yılbaşı nedeniyle düzenledikleri çeşitli etkinliklerle, misafirlerine yöresel halk oyunları gösterisi, canlı müzik ve havai fişek gösterileri ile doyumsuz saatler yaşattı.

Yeni yıla sayılı dakikalar kala bazı vatandaşlar da eğlendikleri otellerden dışarı çıkarak yeni yılı havai fişek gösterisi eşliğinde yağan kar altında karşıladı.

Dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen kayak merkezlerinden Sarıkamış’ta ve kent merkezinde yüksek kesimlerde daha fazla etkisini gösteren kar yağışı, yeni yılın ilk dakikalarında kent merkezini ve ilçe merkezini de tamamen beyaz örtüye büründürdü. Yılbaşı dolayısıyla Kars ve Sarıkamış’taki sokaklara çıkan gençler, kar yağışı altında eğlenip kartopu oynadı.


 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!