Kağızman Kazım Karabekir Ortaokulu, voleybolda Kars'ı temsil edecek.

Kağızman Kazım Karabekir Ortaokulu, voleybolda Kars’ı temsil edecek

Tacettin DURMUŞ / KAĞIZMAN (www.karspress.com)

Kağızman Kazım Karabekir Ortaokulu bünyesinde oluşturulan Yıldız Kız Voleybol Takımı, bölge şampiyonasında Kars’ı temsil edecek.

Kazım Karabekir Ortaokulu Okul Müdürü Ahmet Elma, Yıldız Kız Voleybol Takımının il birincisi olduğunu söyledi. Müdür Elma, grup maçlarının 11 - 15 Ocak tarihleri arasında Muş’da oynayacağını belirterek, turnuvayı birincilikle tamamlayıp Türkiye Şampiyonasına gitmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Başarılarından dolayı oyuncularını kutladığını belirten Okul Müdürü Ahmet Elma: “Öncelikle kızlarımızı yürekten kutluyorum. Oynadıkları tüm maçlarda başarı gösterdikleri için en iyi takım olma unvanını kazandılar. Şimdi ise grup maçlarımızı 11-15 Ocak tarihlerinde Muş’ta oynayacağız ve umuyorum oradan da birincilikle ayrılıp Türkiye Şampiyonasına gitmeyi hak edeceğiz. Öncelikle öğrencilerimizi sonrada onları destekleyen velilerimizi tebrik ediyoruz. Velilerin yönlendirmesi ile bizler çocuklarımızı voleybol ile tanıştırdık sonrasında ise düzenli bir çalışma ile velilerin düzenli bir şekilde onları antrenmanlara götürmesi ile ve il dışındaki çeşitli voleybol şenliklerine yönlendirmesi ile sonunda böylesine güzel bir sonuç aldık.

Önümüzde ki süreçte Türkiye Şampiyonasına Kars’ı temsilen gideceğiz ve gruplar Muş ilinde olacak. Yine bizleri zorlu maçlar bekliyor ama yine öğrencilerimiz ilde gösterdikleri başarıyı grup şampiyonalarında da gösterirler bizi Türkiye Yarı finallerine götürme mutluluğunu gösterirler diye düşünüyorum. Bu başarılarından dolayı öğrencilerimiz yeniden kutluyorum ve grup maçlarında da başarılı olmalarını diliyorum."dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar da yaptığı açıklanmada: “Kazım Karabekir Ortaokulu yıldızlar grubu oynadıkları oyunlar nedeniyle başarı göstermiş il temsilcisi olarak seçilmişlerdir bu büyük bir başarı. BU bir özverili çalışmanın ürünüdür. Ben başta okul yöneticilerini ve takımı çalıştıran öğretmenimizi tebrik ediyorum.”dedi.


 

Sonraki Haber >>

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!