Kağızman MYO'da spor etkinlikler devam ediyor.

Kağızman MYO’da spor etkinlikler devam ediyor

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kağızman Meslek Yüksek Okulunda 2017 - 2018 eğitim, öğretim faaliyeti ile birlikte sportif ve kültürel etkinliklerde başladı.

Okul bünyesinde kurulan öğrenci toplulukları ve kulüpler vasıtasıyla bir yandan kaliteli bir eğitim verilmeye çalışılırken öte yandan öğrencilerde sosyal sorumluluk bilinci yaratılarak toplumsal birliğin devamlılığında ihtiyaç duyulan sosyal ahlak anlayışı oluşturulmaya çalışıldığı belirtildi.

Bu anlayış ile hareket eden Kağızman MYO idaresi özellikle öğrencilerin bu alanlarda daha sosyal olması için hem okul bünyesinde hem de Kafkas Üniversitesi merkez kampusunun tüm olanaklarını kullanarak gerekli alt yapıyı hazırlamaya çalışıyor.

Kampus içerisindeki spor komplekslerde gerçekleştirilen bölümler arası Muay Thai masa tenisi, basketbol, futbol ve voleybol müsabakaları ile ders dışında kalan zamanlarını değerlendiren öğrenciler bir yandan boş zamanlarını değerlendirirken öte yandan da spor yaparak sağlıklı bir yaşamında alt yapısını hazırlıyor.

Bireysel anlamda yapılan sporlara da önem veren okul yönetimi, bu bağlamda hem kız öğrencilere hem de erkek öğrencilere yönelik Muay Thai gibi Uzakdoğu sporlarını yapabilecek bir salon oluşturarak dönem başından itibaren öğrencilere yönelik kurslar düzenlemeye başladılar.

Uzakdoğu sporları konusunda uzman olan ve kurs hocalığını yapan Ferman Büyükdağ, uzak doğu sporları içinde yer alan Muay Thai spor dalının belli kurallar dâhilinde yapılarak insanların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumlu şekilde etkilediğini belirtti.

Büyükdağ ayrıca kişisel becerileri arttırdığını, kişilerde özgüveni sağladığını, disiplinli ve düzenli olmayı özendiren bir spor dalı olduğunu ifade ederek, bu anlamda çok yetenekli öğrencilerin olduğunu ve bunları en iyi şekilde yetiştirmeye gayret ettiklerini ifade etti.

Faaliyetler ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kağızman Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Zengin, misyonlarının sadece sektörde yer alan eksiklikleri gidermeye yönelik ara eleman yetiştirmek olmadığını, aynı zamanda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “ sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” düsturunu baz alarak hareket etmek olduğunu söyledi.

Zengin: ”Sporun kişileri hem ruhen hemde bedenen dinç tuttuğunu ve sportif faaliyetlere katılan öğrencilerimizin daha az stresli, derslerde daha başarılı ve daha sosyal olduklarını, öğrencilerin zamanlarını daha etkin kullandıklarını gördük. Bu durumdan ekip olarak çok memnun olduk bütün bu olanakların sağlanmasında maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen ve sürekli yanımızda olan başta rektörümüz sayın Prof. Dr. Sami Özcan ve genel sekreterimiz sayın Doç.Dr. Alpaslan Yüce’ye ekibimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz. “dedi.

 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!