İşini kurmak isteyene işte fırsat.

- İŞİNİ KURMAK İSTEYENE İŞTE FIRSAT

- İŞKUR İLE İŞİNİZİN PATRONU OLUN

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Çalışma ve İş Kurumu ve Kars Ticaret Odası İşbirliğiyle açılacak olan girişimcilik eğitim programları ile kendi işini kurmak ve işini geliştirmek isteyen herkese çeşitli fırsatlar sağlanacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada, iş fikrinin nasıl geliştirildiği, pazar araştırmasının nasıl yapıldığı ile pazarlama, üretim, yönetim, finansal planlar ve iş planının nasıl hazırlandığı hususlarında eğitimler verilecek.

18 yaşını tamamlamış iseniz ve kendi işinizi kurmak isteyenler, İŞKUR’a başvurup İş ve Meslek Danışmanıyla görüşerek programa kaydını yaptırabilecekleri de belirtilerek: “Programı başarı ile tamamlayarak alacağınız katılım sertifikası ile KOSGEB’in vermiş olduğu “Yeni Girişimci Desteği” ne başvurmaya hak kazanırsınız. Ayrıca kendi işini kurmak isteyen ve proje başvurusu kabul edilen Eski Hükümlü ile Engelli girişimcilere yönelik İŞKUR tarafından finanse edilen 50 bin TL ye kadar hibe desteği bulunmaktadır. Program süresince kursa katılan katılımcılara (Sosyal Güvencesi Bulunmayan) günlük 20TL cep harçlığı, İş kazası ve Meslek Hastalığı sigorta primi ile Genel Sağlık Sigortası primi de İŞKUR’dan. Programın 4 gün (32 Saat) üzerinden 12 grup olarak düzenlenmesi planlanmaktadır. Böylelikle 300 kişinin programdan faydalanması beklenmektedir.”denildi.
 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!