TDP, 100 öğrenciye Çanakkale ruhunu yaşattı.

TDP, 100 öğrenciye Çanakkale ruhunu yaşattı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ÇOGEP kapsamında, 100 öğrenci için İstanbul ve Çanakkale gezisi düzenlendi.

Öğrenciler 10 personel ile birlikte İl Emniyet Müdürümüz Ümit Bitirik ve İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun tarafından Kars Harakani Havalimanından İstanbul’a yolcu edildi.

Etkinliğin çocuk ve gençlerin sosyal hayatlarının zenginleştirilerek topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri, milli birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi amacıyla planlandığı bildirildi.

Tarihin en önemli ve en büyük savaşlarından biri olan Çanakkale Savaşının yaşandığı toprakları tanıyan, Çanakkale Ruhunu hisseden ve tarih bilinci aşılanan çocuklar, İstanbul ve Çanakkale illerindeki gezi programlarının ardından Kars’a dönerek dere başı yaptılar.

Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, çocuklarımızda milli mücadele ruhu, birlik olma duygusu ve tarih bilinci oluşturmak adına benzer tarihi ve kültürel gezi organizasyonları yapmaya devam edeceği ifade edildi.


 
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!