AVM'lere karsı küçük esnafın korunması için tedbirler alınmalı!.

Başkan Köksoy: “AVM’lere karsı küçük esnafın korunması için tedbirler alınmalı!”

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kadir Bal başkanlığında düzenlenen ‘Ardahan’da ekonomi’ programında konuşan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, küçük esnafın korunması için tedbirler alınması gerektiğini söyledi.

Toplantı’da, Ardahanlı esnaf ve iş adamlarının yatırım teşvikleri hakkında soru ve önerileri dinlendi, devletin sağladığı teşvikler hakkında da bilgilendirmelerde bulunuldu.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, küçük esnafımızı zor duruma sokan, büyük market zincirlerinin haddinden fazla mağaza sayısına ulaşması ile internet üzerinden alışverişin oluşturduğu olumsuzlukları sıraladı.

Bu nedenle Ardahan esnafının bitme noktasına geldiğini belirten Başkan Köksoy: “Günlük hayat devam ederken Anadolu’da ve Ardahan’da ulusal marketler şube açmaya devam ediyor. Esnafımız bitiş sürecinde. Malumunuz, esnafımız şehirlerimizin tapusu, ruhu ve geleceğidir. Her anlamda şehri temsil eden sektördür. Esnafımız ulusal marketlerin tekelleşmesinden ve hâkim olmasından çok muzdarip, dükkânlarını ve işyerlerini kapatıyorlar. Yeni gençlikte de tekrar iş yeri açma imkanı ortadan kalkıyor, çünkü böyle bir güç ile rekabet etmeleri mümkün değil. Bu hususta gerekli yasal düzenlemeyi yaparak, marketlerin açılışının sınırlandırılmasını talep ediyoruz. Diğeri ise Elektronik Alışveriş; 10 binlere fabrika fiyatıyla satış yapan bir malı, günde 2-3 parça satan esnafımızın rekabet etmesi mümkün değildir.”dedi.
 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!