Kadın girişimcilere sertifikaları verildi.

Kadın girişimcilere sertifikaları verildi

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kadın girişimci adayların sertifika töreninde kursiyerlerle bir araya geldi.

Belediyenin Özel Kalem Müdürlüğü Kadın Çalışmaları Birimi tarafından 6 aylık periyotlarda düzenlenen, KOSGEB destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 30 kadına belgeleri verildi.

Belgelerini vermek üzere düzenlenen programa Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve Başkan Yardımcısı Nusret Kara katıldı.

Belge töreninde konuşan Başkan Karaçanta, belge alan kadınların kentsel sorunlarını dinledi ve kadınlar için iş hayatının önemini vurguladı. Kadınların iş hayatında yer almalarına destek olacak bu eğitimlerden 10. sunun belgelerini dağıttıklarını söyleyen Başkan Karaçanta: “Kadın vatandaşlarımızın ekonomik hayata atılması kendi işyerini kurması girişimci kadın kimliği ile hayata devam etmesi ile birlikte kendi yanında çalıştıracağı kadın vatandaşa istihdam sağlaması sebebi ile bu eğitimler ayrıca önem arz etmektedir. Belge verdiğimiz 15 kadın vatandaşımız kendi işyerini açmış ve gayet güzel iş yapmaktadır. Hepsini ziyaret ettiğimizde gördük dinledik. Bir kadının özgürlüğü güçlü olması hayata tutunabilmesi çocuklarına destek olması kadının ekonomik bağımsızlığı ile mümkündür. Güçlü kadın, güçlü aile demek güçlü kadın kedine güvenen çocuklar demek yarınlara güvenle bakan çocuklar demek güçlü kadınlar aydınlık yarınlar demektir. Tüm kadın vatandaşlarımıza istihdamlar sağlanmasını, sürdürülebilir iş hayatlarının olmasını gönülden diliyorum. “dedi.
 


Sonraki Haber >>

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!