Kars´ta LÖSEV girişimleri.

Kars’ta LÖSEV girişimleri

Hilal ÖZCAN / www.karspress.com

Kısa adı LÖSEV olan Lösemi Çocuklar Vakfı yetkilileri Kars’ta araştırma, görüşme çalışmaları yapıyor.

60 lösemili çocuk bulunan Kars’ta yetkililerle ve ailelerle görüşen yetkililer yapılan çalışmalar hakkında bilgi verip bu hususta destek istiyor.

81 ili dolaştıklarını hatırlatan Sosyal Hizmetler Doğu Anadolu Sorumlusu Burcu Erdoğdu ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Gamze Hüyüktepe yurt genelinde 29 bin kayıtlı hasta olduğu halde Kars’ta 60 hastalarının olduğunu ifade ettiler. Ölçek Gazetesi’ni ziyaret edip çalışmaları hakkında gazete sahibi Salih Şahin’e bilgi veren Erdoğdu ve Hüyüktepe, “Vakfımızın 3 milyon gönüllüsü var bu sayıyı 5 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. 20 yıllık bir vakıf olarak 29 bin hasta çocuğumuza ve yetişkine hizmet götürüyoruz. Kars’ta 60 lösemili hastamız var. Ulaşamadığımız hastalarımızın olabileceğini bilerek ilgili kurum, kuruluş ve ailelerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Kars’ta da ilgili ailelerin bize nasıl ulaşabileceklerini, verilen hizmetlerimizi ve gönüllü tespitini yapıyoruz” dediler.

Kars Vali Yardımcısı Serdar Demirhan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkileri ile görüşen LÖSEV sağlıklı Eğitim Genel Müdürlüğü görevlilerinden Sosyal Hizmetler Doğu Anadolu sorumlusu Burcu Erdoğdu ve Halkla ilişkiler sorumlusu Gamze Hüyüktepe Kars’taki çalışmaları hakkında gazeteci Salih Şahin’e bilgi verdi, basının da desteğini istediler. Gazeteci Salih Şahin de, “Çalışmalarınız bizi gururlandırıyor. Sizi gönülden gönüllü olarak desteklemeliyiz” dedi.

Lösev yetkilileri, Kars’ta yetkili ve ilgililerle görüşüp ailelerle toplantılar yaptıklarını ve unutulan lösemili hastaları tespit ettiklerini ifade ettiler. Yapılan açıklamada vakıf için elden para alınmadığı, destekle bulunmak isteyen gönüllülerin bankadaki hesaba para yatırabilecekleri belirtildi. Öte yandan Lösevili İyilik Tır’ının yurt genelinde dolaştığı, muhtaçlara gıda, oyuncak, kıyafet, temizlik malzemesi dağıttığı ve yakında da Kars’a geleceği ifade edildi.

 


Sonraki Haber >>

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!