Polis, okul ve üniversite çevrelerinde tedbiri elden bırakmıyor.

POLİS, OKUL VE ÜNİVERSİTE ÇEVRELERİNDE TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Emniyet Müdürlüğü il merkezi ve ilçelerde, çocukların başta uyuşturucu maddeler olmak üzere zararlı alışkanlıklardan korunmasına yönelik okullar ve üniversite çevrelerinde yaptığı uygulamalar aralıksız olarak devam ediyor.

Kars polisi dün gerçekleştirdiği narkotik uygulamada, 55 adet umuma açık işyeri ve parklarda gerekli denetimler yaparak, kapalı ortamda sigara içilen bir işyerine ve kapalı ortamda sigara içen 2 şahsa toplamda bin 982 lira idari para cezası uyguladı.

Uygulamalarda toplamda 409 şahsın GBT sorguları ve kaba üst yoklamalarını yapan ekipler, güveni kötüye kullanma suçundan 3 bin 080 TL para cezası bulunan bir şahsa, "6136 Sayılı Yasanın 15. Maddesine sine Aykırılık" suçundan işlem yaptı ve aranması bulunan M. K isimli şahsı ise yakalayarak adliyeye sevk etti.

Yapılan çok yönlü uygulamada ayrıca, trafik yönünden yapılan uygulamalarda 113 okul servis aracı denetlendi. Bu araçlardan 2 okul servis aracına gerekli maddelerden cezai işlem uygulandı. Ayrıca okul civarlarındaki yol uygulamalarında ise 135 araç incelenerek, bunlardan 2 tanesine gerekli maddelerden 4 bin 145 lira cezai işlem uygulandı.

SOKAK SATICILARINA GÖZ AÇTIRILMIYOR

Öte yandan Kars İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevliler, sokak satıcılarına ve sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik yapılan çalışmaları da aralıksız devam ediyor.

17-25 Nisan 2018 tarihleri arasında şube müdürlüğü görevlilerince farklı noktalarda yapılan şok uygulamalar neticesinde 5 (beş) şahıstan toplamda 12.73 (onikinoktayetmişüç) gram uyuşturucu olduğu değerlendirilen maddeler ele geçirdi. 5 (beş) şahıs hakkında TCK-191 (Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak) suçu kapsamında adli işlem başlattı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada; Kars Emniyet Müdürlüğü tarafından, gençlerimizi ve geleceğimizi hedef alan uyuşturucu madde satıcıları ve organizasyonları tespit edilerek, uyuşturucu madde arzının ve kullanımının önlenmesine yönelik çalışmaların kararlılıkla ve artarak devam edeceği, ayrıca vatandaşlar tarafından yapılan her türlü bilgi paylaşımının titizlikle değerlendirildiğinde Kars hakı ve kamuoyu tarafından bilinmesi istendi.

 

 

 


Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!