Kars´ta kurumlar arası futbol müsabakası başlıyor.

Kars’ta kurumlar arası futbol müsabakası başlıyor

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars’ta Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kars İl Temsilciliği ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kurumlar arası futbol turnuvası düzenleniyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Kafkas Üniversitesi Sentetik Yüzeyli Futbol Sahasında gerçekleşen kurumlar arası futbol turnuvasına 16 takım katılacak.

ASKF Bşk Burhan Taş, TFF İl Temsilcisi Metin Rıza Akıl ve Organizasyon Sorumlusu Muhammet Karahal tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gıyasettin Yılmaz Sporcu Eğitim Merkezi’nde turnuvaya katılacak olan kurumlar arasında kuralar çekildi.

Kura çekiminden sonra açıklamada bulunan Organizasyon Sorumlusu Muhammet Karahal, turnuvanın amacı hakkında bilgi verdi. Karahal açıklamasında: “Turnuva; Sporun evrenselliği ve kardeşlik ilkesinden hareket ederek kamu kurum ve kuruşları, sivil toplum örgütleri, birlikler, kooperatifler gibi Kars’ın dinamiklerini taşıyan, belirli yaş gruplarının bir araya gelerek spor yapmalarını sağlamak amacı taşıyor. Ayrıca Bedensel, zihinsel, psikolojik ve geçmişteki arkadaşlıkları tekrar canlandırıp sosyalleşme adına katkıda bulunarak, boş vakitlerini spor alanlarında tüketmelerine yardımcı olmak için hazırlanmış bir çalışmadır.”dedi.

Karahal, turnuvada dereceye girenlere kupa, madalya ve plaket verileceğini sözlerine ekleyerek, tüm takımlara başarılar diledi.

Oluşturulan gruplar ise şöyle;

A GRUBU: Cezaevi, Karayolları (1), Milli Eğitim (Selim), Kamu Hastaneleri Birliği.
B GRUBU: Esnaflar, Şeker Fabrikaları, Milli Eğitim Müdürlüğü (Kars), Gazeteciler,
C GRUBU: Harakani Devlet Hastanesi, Üniversite, Milli Eğitim (Öğretmenler), Özel İdare.
D GRUBU: Karayolları (2), Aile Sosyal Politikalar, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü
 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!