AK Parti, Kars´ta temayül yoklaması yaptı.

AK Parti, Kars’ta temayül yoklamasıyaptı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

AK Parti Kars İl Başkanlığı, 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde iddialı olan 36 milletvekili aday adayı için temayül yoklaması gerçekleştirdi.

İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen temayül yoklamasına, aday adayı olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve milletvekili Selahattin Beyribey katılmadı.

Kars'ta 3 milletvekilinden biri olabilmek için aday adayı olan 36 milletvekili, adaylık heyecanı yaşadı. Aday adayları oy kullanma süresince salondaki protokol tribününde ter döktü ve tebrikleri kabul etti.

Kars merkez ve 7 ilçede mevcut 1000’i aşkın delegenin oylarını kullanmaları için sandıklar kuruldu. Sabah Saat 10.00’da başlayan temayül yoklaması akşam 16.00’da sonlandı.
Temayül yoklamasına AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Komisyon Başkanı Abubekir Gizligider ve AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’da katıldı.

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın gazetemize yaptığı açıklamada temayül yoklamasında kullanılan oyların Kars’ta açılmadan Ankara’ya götürülerek genel merkezde açılacağını söyledi. Temayül sonuçlarının ise genel merkezde değerlendirileceğini ve aday adayların kaç oy aldığının açıklanıp açıklanmayacağının ise belli olmadığını söyledi.

Öte yandan oy verme işlemi öncesi konuşma yapan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın: “Temayül yoklamasının adayla adaylarına ve AK Parti’ye hayırlı olması temennisinde bulunan AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, “AK Parti istişareye önem veren bir parti, geleneğimizde bu var. Bugünde kuruluşundan bugüne kadar tüm seçim arifelerinde yaptığımız gibi bugünde temayül yoklamamız var. İşin aslı teşkilatlarımızla bunu istişare etmektir. Allah’ın izniyle bir şölen içerisinde, şölen havasında temayül gerçekleştiriyoruz. Burada teşkilatlarımızın işaret edeceği aday adaylarımızın genel merkezde değerlendirmeleri yapılırken dikkate alınacak. Bin teşkilat mensubunun katılımıyla temayül gerçekleşiyor. İlçelerimizde ve ilimizde ana kademe, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, köy ve mahalle temsilcilerimiz oy kullanacak. 36 aday adayımız temayüle katılacak. 38 başvuru var. Mevcut milletvekilleri temayül yoklamasına dahil olmadığı için 36 aday adayı dedim. Burada 36 adayımız seçime dahil olacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
.


 Sonraki Haber >>

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!