Şuşa´nın işgali kınandı.

Şuşa'nın işgali kınandı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Serdar Ünsal: “Hür dünya Ermeni zulmüne seyirci kalmıştır” dedi.

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği tarafından Azerbaycan'ın işgal altındaki şehri Şuşa'ın işgal edilişinin 26. Yıldönümü nedeniyle bir basın toplantısı düzenlendi.

Dernek binasında yapılan toplantıda konuşan başkan Serdar Ünsal,"Şuşa, Azerbaycan'ın en önemli şehirlerinden birsidir. Tarihi bir şehirdir. Tarihi eserler çoktur. Maalesef Silahsız Şuşa şehrine Ermeniler saldırmış 500 den fazla insanı şehit etmiş tarihi eserleri yakıp yıkmışlardır. Ermeniler Şuşa da bulunan camileri ahır olarak kullanıyor. Azerbaycan tarihini yansıtan eserleri yok ediyor. Hür dünya bu bir milletin tarihinin yok edilmesine camilerin ahır olarak kullanılmasına tepki göstermiyor. Bu bir çifte standarttan başka bir şey değildir. Hür dünyayı Ermeni işgali altında bulunan Azerbaycan topraklarına bakmaya ve Ermenilere çekilmeleri için baskı yapmaya çağırıyor. Şuşa'da şehit olan Türk kardeşlerimizi rahmetle anıyorum "dedi.

Ünsal, Ermenilerin 1915 yılından beri Türk düşmanlığı yaptığını o günden beri her fırsatta Türk milletine saldırdığına dikkat çekerek, şunları söyledi: ”Ermeniler 1992 yılının şubat ayında Hocalı'yı işgal ederek 600 den fazla masum insanın kanına girdi. Dünya devletleri bu vahşeti seyretti. Tepki vermedi. Bundan cesaret alan Rus destekli Ermeniler bu sefer Azerbaycan'ın tarihi şehri Şuşa'ya girerek buradan da 500 Türk'ü şehit edip 20 binden fazla vatandaşı topraklarından göçe zorladılar. Ermenileri bir kere daha nefretle kınıyorum “

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!