Yırtıcısı şahin doğaya döndü.

Yırtıcısı şahin doğaya döndü

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesine bağlı Koçkıran köyünde duyarlı bir çiftçi, tarlasında çalışırken bitkin bir halde bulduğu yırtıcı şahin kuşunu vakit geçirmeden Karakoyunlu Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürüne ulaştırdı.

Şahin Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, Karakoyunlu Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürünün, Doğa koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğüne haber vermesi üzerine İlçeye giden Av ve Yaban Hayatı ekiplerince teslim alındı.

Türkoğlu, şahin hemen veteriner kontrolüne alınarak gerekli fiziki ve tıbbi muayeneden geçirilerek bakıma alındığını söyledi.

Müdür Türkoğlu: “Beslenmesi ve ilaçlı tedavisi yapıldıktan sonra sağlık durumu düzelen Şahin Halkalanarak doğaya bırakılmıştır. Etobur bir tür olan şahin kayalık alanlarda, açık arazilerde yaşarlar. Fare, sürüngen, kuş ve solucanlar gibi canlılarla beslenirler. Çiftçi dostudurlar. Yaban hayatına ve doğaya göstermiş olduğu ilgiden dolayı vatandaşlarımıza ve şahini İl Şube Müdürlüğümüze ulaştıran Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüze teşekkür ederim.” Dedi
 
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!