SOLOTÜRK Ağrı Dağı semalarında.

SOLOTÜRK Ağrı Dağı semalarında

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi SOLOTÜRK, Iğdır’da Ağrı dağı semalarında gösteri uçuşu yaptı.

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü'nde düzenlenen gösteri izleyenleri büyüledi.

Türk Hava Kuvvetleri gösteri takımına bağlı F-16 jet savaş uçaklarıyla hava akrobasisi sunan SOLO TÜRK Pilotları Hv. Plt. Yzb. Serdar Doğan ve Hv. Plt. Üstğm. Emrah Bayrı daha sonra, Iğdır Valisi Enver Ünlü, tarafından tebrik edildi.

Ağrı Dağı eteklerinde bulunan Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü'nde düzenlenen gösteriyi, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar izledi.

Gösteri sonrası konuşan Iğdır Valisi Enver Ünlü, SOLOTÜRK’ün gösterisin gurur verdiğini ve ne kadar güçlü bir orduya sahip olduğumuza dikkat çekti.

SOLOTÜRK Ağrı Dağı semalarında süzülerek gösteri yaptığını söyleyen Vali Ünlü: “SOLOTÜRK' daha erken saatlerde gösteri yapacaktı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle 1.5 saat rötarlı gerçekleşti. SOLOTÜRK Ağrı Dağı semalarında süzülerek gösteri yaptı. Türk pilotu gerçekten bütün dünyaya olduğu gibi bölgede de dosta güven düşmana korku vermeye devam etti. Bugün Iğdırlılar ve üniversite öğrencilerimiz çok coşkulu bir gün yaşadı. Türkiye’nin en doğusunda gösteri yaptılar. Çocuklarımız bu gösteriden sonra pilot olmaya karar vermişlerdir. SOLOTÜRK gösterisini kara ve havadan gerçekleştiren ekibimize ilimiz adına teşekkür ediyorum. Bu gösteriler bizi gururlandıran ne kadar güçlü ve bir orduya sahip olduğumuzu hatırlatıyor." dedi.

 
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!