Kars´ta: ´En Büyük Haber´ tiyatro gösterisi sergilenecek.

Kars’ta: “En Büyük Haber" isimli tiyatro gösterisi sahnelenecek

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Şehristan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ortaklığıyla 13 Mayıs 2018 Pazar günü saat 14.00'te İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu'nda "En Büyük Haber" isimli tiyatro gösterisi ve "Ufka Yolculuk İl Ödül Töreni" tertip edilecektir.

Uz.Dr.Sadettin Dürüyen etkinlik ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: "En Büyük Haber" tiyatrosu, hikayesini Ahmet Mercan'ın yazdığı, İstanbul Sosyal Gelişim Derneğinin yapımını üstlendiği ve Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenen 90 dk süren bir gösteridir. Yunus Emre Obut'un tiyatroya uyarlayıp yönettiği oyun, özellikle gençlere hem keyifli vakit geçirtmek hem de kişiliklerine olumlu yönde katkı sağlamayı hedeflemektedir. Manevi mesajları verirken mizahın güçlü dilini kullanan oyun, izleyiciyi sıkmadan yüksek bir tempo ile farklı bir atmosfere taşıyor.

Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür yarışmasının bu yıl 6. sı düzenlendi. Türkiye genelinde yaklaşık 700 bin, Kars ilinde de 4272 kişinin kayıt yaptığı yarışmada 5 kategoride ilk 10'a girenlere ve yüksek katılımlı okulların okul birincilerine ödülleri verilecek. Programa katılım ücretsizdir..Değerli halkımız ve basın mensuplarımız davetlidir” Dedi.

 


Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!