Hamza Çelikkan: ´İYİ Parti´nin iktidarına katkı sunacağıma inanıyorum´.

Hamza Çelikkan: “İYİ Parti’nin iktidarına katkı sunacağıma inanıyorum”

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

24 Haziran 2018’de yapılacak olan milletvekili seçimlerinde İYİ Parti’den Kars Milletvekili aday adayı olan Hamza Çelikkan, partisinin düzenlediği aday adayı tanıtım toplantısına katıldı.

Memleketi Kars’ta bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında kendisini tanıtan Çelikkan, Kars Merkez Yalınkaya Köyünde doğduğunu, ilk, orta ve lise eğitimlerini Kars’ta yaptığını söyledi.

Toplantıda konuşan Hamza Çelikkan, 10 yıl yürüttüğü kamu görevinden kendi isteği ile ayrıldıktan sonra, Ankara’da sanayi dalında özel iş kurduğunu belirterek, bundan böylede memleketi Kars OSB’de aynı alanda fabrika kurarak iş ve istihdam olanağı sağlayacağını söyledi.

Siyasetin halka hizmet aracı olduğuna inandığına vurgu yapan Çelikkan, uzun yıllar İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yol arkadaşlığı yaptığını söyleyerek, seçim sürecinin başlamasıyla birlikte İYİ Parti Kars Milletvekili aday adayı olarak çalışmalarına başladığını açıkladı.

Konuşmasında kendisinin İYİ Parti’nin iktidarına katkı sunacağına inandığını da söyleyen Kars Milletvekili aday adayı olan Hamza Çelikkan: “Doğruluk ve dürüstlük temelinde toplumun kaynaklarını toplumun hizmetine sunmanın, adil ve insanca bir anlayış temelinde toplumun kaynaklarını toplumun huzur ve güven içinde yaşamasının siyaset yoluyla olacağına inanmaktayım. En ücra köşede devletin ve toplumun ilgisinden ve refahından yana kimselere ulaşmak, onları devletin şefkatli ve temel kamu hizmetleriyle buluşturmak istiyorum. Kamu kesiminde başarılı ve takdire mazhar çalışmalar yürüttüm. Bu çalışmalarımı özel kesimde de devam ettirdim ve etmekteyim. İnsanlara iş ve istihdam imkanı yarattım. Kamudan ayrıldıktan sonra kamuya ekonomik temelli hiçbir iş ilişkisine girmedim. Kendimi açık rekabet koşullarında özle kesimde de ispat ettim. Ailemin geçmiş siyasi çizgisi ve itibarı, sosyal çevrem, farklı parti ve siyasal görüşteki insanlarla diyalogum, siyasete hevesim nedeniyle aday olduğum seçim çevresinde Partimi ciddi noktaya taşıyacağıma ve en önemlisi de İYİ Parti’nin iktidarına Ülke genelinde olduğu gibi Kars’ta da katkı sunacağıma inanıyorum. Bu amaçlarla hizmet için adayım” dedi.

HAMZA ÇELİKKAN KİMDİR?

Toplantıda kısa öz geçmişini de anlatan Hamza Çelikkan: “Üsküp Uluslararası Üniversite Ekonomi Bölümü mezunuyum. Kendi isteği ile memuriyet görevinden ayrılarak, Ankara’da sanayi alanında kendi işimi kurdum. Kars Organize Sanayi Bölgesinde inşaat projesi tamamlanmış olan bir arsada yakın zamanda bir fabrika kurarak doğup büyüdüğüm Kars’ta iş ve istihdam olanakları saçalayacağım. Hedefim Kars ekonomisine ve Kars halkına istihdam yaratmaktır. 16 yıldan beridir Kars Ardahan Iğdırlılar Birliği Dayanışma Platformunda Genel Başkan Yardımcısıyım. 2014 yılında belediye seçimlerinde MHP Keçiören Belediyesi meclis üyesi adayı oldum. 2 dönem MHP Keçiören İçe Başkan Yardımcısı görevini yürüttüm. 2015 yılının Kasım ayından itibaren Genel Başkanımız Meral Akşener’in talimatıyla İYİ Parti’nin Türkiye genelindeki çalışmalarında Genel Başkanımız Sayın Akşener’e eşlik ettim. 2017 yılında MHP’den istifa ettim. Şu anda da yine partimden Kars milletvekili aday adayıyım ve bu benim gururumdur.” Dedi.
 
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!