Yüzde 30 hibeli düve desteği başvuruları devam ediyor.

Yüzde 30 hibeli düve desteği başvuruları devam ediyor

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından TÜRKVET'e 1 Ocak 2018 tarihinden önce kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 100 baş düve alım bedelinin yüzde 30'u hibe olarak verileceği hatırlatıldı.Yüzde 30 hibeli düve desteği başvuruları devam ediyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından TÜRKVET'e  1 Ocak 2018 tarihinden önce kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 100 baş düve alım bedelinin yüzde 30'u hibe olarak verileceği hatırlatıldı. 

Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, konuya ilişkin yaptığı açıklamada hibe desteği başvurular için son günün 06 Haziran 2018 olduğunu açıkladı. Bu yıl için başvuruların 08 Mayıs 06 Haziran 2018 tarihleri arasında 30 gün süreyle alınacağını da belirten Müdür Düzgün: "Bakanlıkça yetiştirici bölgesi olarak belirlenen illerde ve Bakanlıkça belirlenen mera, iklim yapısı, yetiştirici kültürü uygun diğer illerde TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 100 baş düve alım bedelinin yüzde 30'unun hibe olarak verilecek. Bu yıl için başvurular 08 Mayıs-06 Haziran 2018 tarihleri arasında 30 gün süreyle alınacaktır. Düveler, düve yetiştirici merkezlerinden, hastalıklardan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden (TİGEM), damızlık sığır yetiştirici birliklerinden, süt üretici birlikleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ve iştiraklerinden temin edilir. Yetiştiricilerimiz başvurularını bağlı oldukları İl/İlçe Müdürlüklerimize yapabileceklerdir. Tarım ve Hayvancılık alanında bölgemiz ve ülkemiz için yüksek katma değer oluşturan ilimiz için çok faydalı olacağına inandığımız bu projeye ilimiz yetiştiricilerinin rağbet göstereceğine inanıyor ve ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Üreticilerimiz 06 Haziran 2018'in son gün olduğunu unutmamalarını önemle hatırlatıyorum.” Dedi.  Kaynak: Yüzde 30 hibeli düve desteği başvuruları devam ediyor

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!