Asayiş Huzur Uygulamasında bin 118 şahıs sorgulandı.

Asayiş Huzur Uygulamasında bin 118 şahıs sorgulandı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün gece Kars Merkez ve ilçelerinde 41 ekip, 260 personelin katılımıyla 12 noktada eş zamanlı olarak, Türkiye Asayiş Huzur Uygulaması yaptı.

Bin 118 şahsın GBT sorgusunun ve kaba üst aramasının yapıldığı uygulamada, kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan aranan 1 şahıs, basit yaralama suçundan aranması bulunan 1 şahıs ve yaralama suçundan aranması olan 1 şahıs olmak üzere toplam 3 aranan şahıs yakalandığı belirtildi. Ayrıca yapılan GBT kontrollerinde bakaya olarak aranan iki şahsa da gerekli işlemler yapıldı.

Trafik yönünden gerçekleştirilen çalışmalarda ise 116 araç incelendiği, bu araçlardan 7 tanesine gerekli maddelerden toplamda 16 bin 468 TL cezai işlem uygulandığı belirtildi.

Öte yandan yapılan açıklamada: “Kars Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek olup; suçun işlenmeden engellenmesine yönelik vatandaşlarımızın huzur, sükûn ve güvenlikleri için 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarımız tüm kadromuzla aralıksız devam edecektir.”denildi.

 


Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!