Açık İş İstatistikleri Çalışmasının 2. aşamasının başladı Kaynak: Açık İş İstatistikleri Çalışmasının 2. aşamasının başladı..

Açık İş İstatistikleri Çalışmasının 2. aşamasının başladı.

Hilal ÖZCAN / www.karspress.com

Kars Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Açık İş İstatistikleri Çalışmasının 2. aşamasının başladığını duyurdu.Açık İş İstatistikleri Çalışmasının 2. aşamasının başladı.

Kars Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Açık İş İstatistikleri Çalışmasının 2. aşamasının başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununda işgücü piyasası verilerini, yerel ve ulusal bazda derlemek, analiz etmek, yorumlamak ve yayınlamak ile işgücü arz ve talebinin belirlenmesine yönelik işgücü analizlerini yapmak, yaptırmanın, İŞKUR’un görevleri arasında sayıldığı belirtildi.

Açık işler konusundaki istatistiklerin kapsamının Avrupa Birliği mevzuatı da dikkate alınarak genişletilmesi ve açık iş istatistiklerinin yılda 4 kez anket yoluyla derlenmesi görevi İŞKUR’a verilmiş olduğu da bildirildi.Bu doğrultuda Kars Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 21-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında 2018 Yılı 2.çeyrek Açık İş İstatistikleri Araştırması saha çalışması gerçekleştirileceği açıklandı. Kaynak: Açık İş İstatistikleri Çalışmasının 2. aşamasının başladı.

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!