Bakan Arslan, 50 milyara satılık Kars ile şu andaki Kars´ı kıyasladı.

 Bakan Arslan, 50 milyara satılık Kars ile şu andaki Kars’ı kıyasladı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

AK Parti Kars İl Başkanlığı, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM)açılışını gerçekletirdi.

SKM’nin açışında konuşan AK Kars milletvekili adayı Ahmet Arslan, yıllar önce 50 milyara satılık şehir olarak gazete manşetlerinde yer alan Kars’ı, bugünkü Kars ile kıyasladı.

Ordu Caddesi üzerinde açılışı yapılan Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışına, AK Kars Milletvekili Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Abdülfetah Çetinkaya, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, İl Başkanı Ahmet Arslan, ilçe belediye başkanları, aday adayları ve yoğun bir kalabalık katıldı.

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’ın selamlama konuşmasının ardından sırasıyla milletvekili adayları Abdülfetah Çetinkaya, Yunus Kılıç, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey ve Ahmet Arslan birer konuşma gerçekleştirdiler.

SKM açılışında konuşan AK Kars Milletvekili Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin Ülkemiz ve Kars için önemine işaret etti.

Kars’ın parlamentoda 3 milletvekili ile temsil edildiğine değinen Bakan Arslan, 24 Haziran’da Ankara’ya 3 milletvekili ile 3’lü ve güçlü bir şekilde gitme çağrısını yineledi.

Bir zamanlar Kars’ın 50 milyara satılık bir kent olarak gazete manşetlerinde yer aldığını da hatırlatan Bakan Arslan, AK Parti iktidarlarından önce o zamanki hükümet yetkililerinin işçi ve memur maaşlarını ödemek için İMF kapısında beklediğini ve Koterelli’nin önünde el pençe durduğunu söyledi.

Öncelikli olarak başında olduğu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı marifetiyle Kars il genelinde sayısız hizmetin hayata geçildiğini ve geçirilmekte olduğunu da söyleyen Bakan Arslan, Yurnus Kılıç ve Abdüllferah Çetinkaya ile birlikte Kars’a aynı şekilde hizmet etmek için aday olduklarını söyledi.

24 Haziran’da AK Kadrolar olarak bir seçim bittiğinde, ertesin günden itibaren yeni seçime hazırlandıklarını da söyleyen Bakan Arslan: “Ertesi gün yine kapı kapı, sokak sokak, köy köy gezerek insanımızın gönlüne o gün gireriz. Bir her zaman halka hizmet adında çalışmak için seçime hazır durumdayız. Ancak seçim dönemlerinde birilerinin gelip milletin kafasını karıştırmaya çalışırsa, yalan yanlış bilgi üzerinden seçim sürecini yürütmeye çalışırsa işte bize de o zaman daha fazla görev düşer. Her zamankinden daha fazla hizmet etek, doğruları anlatmak için çaba sarf ederiz. Siz değerli hazirun ister kadrolarımızda yer alın veya almayın biliyorum ki herkes fahri olarak bu davanın emrinde ve izinde ve daha ileriye gitmesi için gayret sarf ediyor. Yıl 2002 kaderine terk edilmiş bir Kars vardı. 50 bin liraya satılık il diye gazetelerde manşet oldu. Kars bunu hak etmişti? Kars buna layık değildi. Kars 1064 tarihinden bu zamana kadar bu bölgeye sahiplik etmiştir. Bu memleket uğruna, bu topraklar uğruna şehitler vermiş. Ecdat hep şahadet şerbeti içmiş ve her türlü olumsuzluğuna rağmen bu toprakları terk etmemiştir. 1855 te Kars gazilik unvanının alırken durup dururken almamıştır. İşte bu nedenle 24 Haziran seçimleri oldukça önemlidir. ”dedi.

MUHARREM İNCE'YE YÜKLENDİ

Muharrem İnce’ye de göndermede bulunan Bakan Arslan: “Kars kalkınıyor, Kars büyüyor, bölünmüş yollarıyla, tren yollarıyla, havalimanıyla, hastaneleriyle, kesimhanesiyle, Lojistik Merkezi ile Organize Sanayisi ile yaptığımız okul yatırımlarıyla, eğitim yatırımlarıyla Kars büyüyor. Bu büyümenin devam etmesi lazım değil m,?. Bunun siz çok iyi farkındasınız. Ve bir şey daha Kars eskiden kaderine terk edilmiş, dedik ya Kars’ın şimdi ulaşılabilir olması lazım, erişilebilir olması lazım, dünyanın her yerine bölünmüş yollarla bağlanması lazım, tam bunu söylerken çıktı. Ana muhalefet partisinin adayı dedi ki, hani o kendi partisini yönetmeye dahi layık görülmeyen var ya, dediler ki, benim partimi yönetmeye layık değil ama Türkiye’yi yönetecek. Türkiye’yi nasıl yönetecek? Yolları durduracakmış, köprüleri durduracakmış, viyadükleri durduracakmış, tünelleri durduracakmış. Ey mübarek bunları durdurduğunda biz 20 sene öncesine, 40 sene öncesine, 30 sene öncesine geri gideriz. Biz nasıl kalkınacağız. Nasıl büyüyeceğiniz. O dediğim fabrikalar ham maddeyi hangi yoldan getirecek. Ürettiğin malın, bir maddeyi hangi yoldan gönderecek. Dünya şunu iyi biliyor, dünya biliyor ki, eğer sanayi büyüyecekse, endüstri büyüyecekse, kalkınma olacaksa, ekonomik olarak gelişecek isen katma değer oluşturacaksa, bunların olmazsa olmazı ulaştırma projeleridir. Çünkü ulaştırma bütün sektörlerin lokomotifidir. Ne diyor. Ben lokomotiften vazgeçeceğim. Değerli hemşerilerim, lokomotif olmasa, vagonu neyle götüreceksiniz. Bir sürü vagonunuz var. Ama lokomotifi yok. Neyle göndereceksiniz. Köylüm, muhtarım, traktörün yok. Römorkun var. Traktör yoksa römorku yükledin. Nasıl taşıyacaksın. Bu aynen buna benziyor diyor ki, ulaştırma projelerinden vazgeçeceğim. Ama Türkiye’yi büyüteceğim. Kusura bakmayın, sizin Türkiye’yi ne hale soktuğunuzu biz çok iyi biliyoruz.” Şeklinde konuştu.

 
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!