Bakan Arslan: ´Kars ve Kağızman´a vefa borcum var´.

Bakan Arslan: “Kars ve Kağızman’a vefa borcum var”

Sait KÜÇÜK / KAĞIZMAN (www.karspress.com)

AK Parti Kars İl Başkanlığı Kağızman’da Seçim Koordinasyon Merkezini (SKM)açtı.

Partisinin SKM açılışında konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars’ın ve Kağızman’ın çocuğu olduğuna vurgu yaprak, vefa borcu olduğunu söyledi.

SKM’nin açılışına, AK Kars Milletvekili Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Abdülfetah Çetinkaya, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, İl Başkanı Ahmet Arslan, Kağızman İlçe Başkanı Nesim Eyidoğan, ilçe belediye başkanları, aday adayları ve yoğun bir kalabalık katıldı.

İstiklal Alanı'nda bulunan seçim merkezi önünde büyük bir kalabalığa hitap edildi. İlçe Başkanı Nesim Eyidoğan, İl Başkanı Adem Çalkın, Milletvekili Adayı A. Fettah Çetinkaya, Milletvekili Adayı Yunus Kılıç ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında halka seslenen partililer Kars’a ve ilçelerine çok büyük yatırımlar yaptıklarını belirtip onların en iyi hizmete layık olduklarını ve desteklerini istediler.

Açılışta konuşan Bakan Arslan Kağızman’ın ve Kars’ın evladı olduğuna dikkat çekerek 7 yıl önce yine bu zamanlarda bu meydanda siyaseten ilk buluşması olduğunu söyledi. Bu topraklara vefa borcu olduğunu söyleyen Bakan Arslan: “Buna hiç şüphe yok ama o günde demiştim ki bu topraklara vefa borcumuz var, eğer Ankara’da bir tecrübe edindiysek eğer bürokraside bir yerlere geldiysek işte bunu dönüp Kağızman’a hizmet olarak sunmak için, vefa borcumuzu ödemek için buradayım dedim. Ve Allah razı olsun o günden bu güne sizler evladınızı ve onun yol arkadaşlarını hep bağrınıza bastınız. Hep yanımızda güçlü durdunuz, dimdik durdunuz. Hep oyunları bozdunuz, Allah’ın izniyle bugünden sonra da oyunları bozacağız. Elbette ki tek başımıza değil, reisimizin, liderimizin önderliğinde onun ekip arkadaşlarının önderliğinde ama sizin dualarınızla, desteğinizle oyunları boza boza geleceğiz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yedi sene önce geldiğimizde size sözler verdik. Size sözleri verirken biliyorum ki bir çok kişi dedi ki ya daha öncekiler gibi buda yalan söylüyor, bunlarda yalan söylüyor. Sizi kandırıyorlar, Kesikköprü yolu diyorlar elli yıldır yapılmadı şimdi mi yapılacak. Kağızman barajı yüzyıldır yapılmadı şimdi mi yapılacak. Okullar diyorlar, camiler diyorlar, öğretmenevi diyorlar sıcak asvalt diyorlar, Kars’a sıcak asvalt, Erzurum’a bölünmüş yol, Iğdır’a bölünmüş yol diyorlar ama sizi kandırıyorlar diyorlar. Ama aslında kendilerini kandırdıklarını bilmediler, şunu bilselerdi Kağızmanlı evladının verdiği sözü yerine getireceğini çok iyi biliyordu. Ama onlar sizin kafanızı karıştırmak için her şeyi söylediler. Rabbime şükrediyorum, hamt ediyorum, o gün verdiğimiz üç veya dört tane söz vardı. Bugün Allah’a şükürler olsun bakın baraj başta olmak üzere tam otuz tane proje saymak bile dile kolay değil. Otuz tane proje niye çünkü bizim Kağızman diye bir derdimiz var. Bizim Kağızman’a, Kağızmanlıya bir sevdamız var. İşte o sevdanın gereği olarak size her zaman hizmet ettik, her zaman hizmetkârlık ediyoruz inşallah bundan sonra da etmeye devam edeceğiz. Hiç şüpheniz olmasın cumhurbaşkanımızdan aldığımız bir ders var. Yapamayacağın şeyi söyleme, yaptığın işi de kesinlikle yerine getir. Allah razı olsun verdiğimiz sözün fazlasını yaptık. Allah’ın izniyle bundan sonra da yapacak çok işimiz var biliyoruz. Çünkü kadim şehir tarihi derinlere giden şehir Hacı Kağızman’ın şehri çok şeylerin yapılmaya layık bir şehir işte onun için çok şey yapıyoruz. Bundan sonra da yapacağız. Elbette ki istiyoruz ki Kağızmanlı daha rahat yaşasın, Kağızmanlı daha müreffeh yaşasın. Değerli bayanlar, sevgili bacılarımız daha rahat etsin kışın kömürle tezekle uğraşmasın onun için Allah’ın izniyle bu sene doğal gazda geliyor. Bu da bizim size sözümüzdür, yine rabbimize şükrediyoruz, hamt ediyoruz sözümüzü yerine getirdiğimiz için” dedi.

Konuşmasını sürdüren Bakan Arslan her zaman olduğu gibi hizmete devam edeceklerini belirterek Kağızman halkının desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından Kağızman Seçim Koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdiler. Kağızmanlı Bakan daha sonra baba ocağını ziyaret ederek babasının elini öperek hayır duası aldı.

 
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!