Uyuşturucu taciri 3 şahıs tutuklandı.

Uyuşturucu taciri 3 şahıs tutuklandı

Tacettin DURMUŞ / www.karspres.com

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin sokak satıcılarına ve sokakların uyuşturucudan temizlenmesine yönelik yaptıkları çalışmalar devam ediyor.

İl Merkezinde 3 şahıs tarafından uyuşturucu madde imal ve ticaretinin yapıldığı ihbarının alınması üzerine başlatılan araştırmalar sonucunda ihbara konu şahısların açık kimlik ve adres bilgilerinin tespit edildiği belirtildi.

Bunun üzerine ikametlerine eş zamanlı yapılan operasyonlarla 3 şahıs ele geçirildi. Yakalanan şahısların mekanlarında yapılan aramalarda 5 gr uyuşturucu madde ve 12 adet uyuşturucu hap ile birlikte 1 adet 9 mm çapında tabanca, bu tabancaya ait şarjör ve 3 adet fişek ele geçirildiği açıklandı.

Gözaltına alınan şahıslar hakkında TCK-188 (Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti) suçu kapsamında adli işlem yapılmış olup işlemleri sonrasında mahkemeye sevk edilen şahıslar tutuklanarak cezaevine konulduğu iletildi.

Öte yandan yapılan açıklamada: “Kars Emniyet Müdürlüğümüz tarafından gençlerimizi ve geleceğimizi hedef alan uyuşturucu madde satıcıları ve organizasyonları tespit edilerek, uyuşturucu madde arzının önlenmesine yönelik çalışmalarımız kararlılıkla ve artarak devam etmektedir.”denildi.
 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!