Her ilde, her okula bir avukat!.

Her ilde, her okula bir avukat!

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Ankara Barosu’nun ‘Her okula bir avukat’ çağrısı Türkiye’ye yayılıyor.

Ankara Barosu 16 Nisan 2017 Referandumunda Ankara’da hayata geçirdiği her okula bir avukat projesini 24 Haziran’ da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde de uygulayacak.

Ankara Barosu, Kars Ardahan Bölge Barosu da olmak üzere 78 baro başkanına mektup göndererek projeye destek olmaya çağırdı.

Kars Ardahan Bölge Barosuna bağlı avukatlar ise bireysel olarak Ankara Barosunun uygulamasına destek verecek. İsteyen avukatlar Kars’ta da sandık güvenliğini sağlamaya yönelik çalışma yapabilecek. Böylece Kars Ardahan Bölge Barosu bireysel olarak uygulamaya destek verebilecek.

Ankara Barosu ve 'sensiz olmaz' gönüllüleri tarafından seçimin güvenilir bir ortamda yapılmasına ilişkin gönüllü avukatların eğitimi ile görev alacakları sandık bölgeleri tanımlanıp, seçimde sandıkların avukatlar tarafından denetime tabi olacağı hedefleniyor.

"Sensiz olmaz" hareketi kendisini "Biz Kimiz" başlıklı yazılarında şöyle tanımlıyor:

“Biz, Türkiye’nin huzurunu, barış ve bütünlüğünü düşünen, umursayan vatandaşlarız.
Her bir bireyin değerli olduğuna inanan, halkçılıkla hareket eden, sosyal ya da kültürel farklılıkları gözetmeksizin insanlara ‘Sana ihtiyacımız var, seninle daha güçlüyüz’ diyebilen gönüllüleriz biz...

Kararlıyız ve beraber olduğumuz zaman daha güçlü olduğumuzun farkındayız.
Herkesin değerinin ve emeğinin çok büyük fark yarattığının bilincindeyiz.
Oy kullanmanın öneminden, gençlerin spora yüreklendirilmesine, ifade özgürlüğünden, kıyafet özgürlüğüne kadar her konuda ilerici yaklaşımları benimsiyoruz.
Şikâyet etmeden emek vereceğiz.
Aydınlık bir gelecek için çalışan Sensiz Olmaz Gönüllüleri’yiz...”
 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!