Sanayi siciline kayıtlarınızı yaptırın!.

 Sanayi siciline kayıtlarınızı yaptırın!

Tacettin DURMUŞ / www.haberolcek.com

Kars Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, ilimizde sanayi siciline kayıt olması gereken işletmelerin herhangi bir idari para cezasına maruz kalmamaları için 1 Temmuz 2018 tarihine kadar sanayi siciline kayıt olmaları konusunda uyardı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada: “1Temmuz 2017 tarihinde yürürlüğe giren “7033 Sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununa Geçici Madde eklenmiştir.

Bu madde ile Sanayi Siciline kayıt olmamış işletmelere; herhangi bir idari para cezasına maruz kalmadan, 01 Temmuz 2018 tarihine kadar kayıt olma imkânı getirilmiştir.
Bu kapsamda İlimizde Sanayi Siciline kayıt olması gereken işletmelerin herhangi bir idari para cezasına maruz kalmadan 01 Temmuz 2018 tarihine kadar Sanayi Siciline kayıt olmaları hususu; Sanayi İşletmecilerinin yukarıda bahsedilen konu hakkında gerekli hassasiyeti göstermeleri önem arz etmekte olup vatandaşlarımızın dikkatine duyurulur.”denildi.

 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!