Jandarma Teşkilatı´nın 179. Yılı Kars´ta kutlandı.

Jandarma Teşkilatı'nın 179. Yılı Kars’ta kutlandı

KARS (İHA) - Kars’ta Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir program düzenlendi.

Kars Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa; Vali Rahmi Doğan, 14’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Turan İnan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mükremin Özkan Arslan, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, daire amirleri ile İl Jandarma Komutanlığı personelleri katıldı.

Programda Jandarma Teşkilatının tarihçesinin okunmasının ardından açılış konuşması yapan İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, “Başarılarla dolu 179 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin, sevgi ve güvenine mashar olmuş, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle, ulusumuzun her zaman taktirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı mensubu olan bizler, milletimizin bize olan teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmi ve kararlılığındayız” dedi.

Albay Kılıç’ın ardından söz alan Vali Rahmi Doğan, Jandarmanın yurdun dört bir yanında kurulduğu günden itibaren vatandaşların huzur ve güvenini sağladığı ve bölücü terör örgütüne karşı jandarmanın verdiği amansız mücadelenin takdire şayan olduğunu söyledi.

Doğan, “Ülkemizin güvenliği, asayişin sağlanması ve halkımızın huzuru için büyük bir özveriyle çalışan Jandarma Teşkilatımız, ülke sathına yayılmış teşkilatı, çağın gereklerine uygun teknolojik altyapısı, eğitimli kadrosu ve asırları aşan tecrübesi ile geçmişte olduğu gibi gelecekte de bir arada ve huzur içinde yaşamamızın en büyük teminatı olacaktır. Bölücü terör örgütlerine karşı verdiği amansız mücadelede gösterdiği kahramanlık ve başarılar sayesinde aziz milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahip olan Jandarma Teşkilatımızın kendisine tevdi edilen görevleri, insan haklarını esas alan üstün vazife ve hizmet anlayışıyla yerine getirmesi ise her türlü takdirin üstündedir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Jandarma temalı şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile başarılı personellere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Düzenlenen program Jandarma konulu video gösterisinin izlenimiyle sona erdi.Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!