Çocuklar için sağlık çocuk dergisi.

Çocuklar için sağlık çocuk dergisi

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Çocuklarda sağlık okuryazarlığını arttırmak ve Sağlıklı Yaşam Bilincini geliştirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlık Çocuk Dergisi çıkartıldı.

Sağlık Çocuk Dergisi, Kars İl Sağlık Müdürlüğü Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından Kars’ta da çocuklara ulaştırıldı.

Derginin çocuklara ulaştırmasında sağlıklı bir gelecek için çocukların elde ettikleri öğrenim deneyimlerinin büyük öneme sahip olduğuna dikkat çekildi.

7-10 yaş çocukların sağlık okuryazarlığını ve sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek için bilgi, hikaye, bilmece, bulmaca, test ve görsellerin aldığı ’Sağlık Çocuk ’adlı derginin tanıtım sayısı Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından basıldığı bildirildi.

Dergiye ulaşmak için; Sağlık Çocuk Dergisi, abonelik sistemi ile hedef kitleye ulaştırılacak olup, öğrenciler dergiye ücretsiz abone olabilecektir. Dergiye abone olmak çok kolay 30 Haziran’a kadar www.saglikcocuk.saglik.gov.tr internet sitesine girip çocuğunuzun adını. Soyadını ve adresini yazmanız yeterli. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra dergi her ay adresinize gelecektir. Bu bağlamda; Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordinasyon kurulup, belirlenen okullarda derginin dağıtım ve tanıtımı yapılarak afişlerin okullarda asılması suretiyle, öğrencilerin ücretsiz abone olmaları konusunda bilgilendirilmeleri sağlanmıştır.
 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!