Kars Belediyesi cadde ve sokaklarda yama çalışması başlattı.

 Kars Belediyesi cadde ve sokaklarda yama çalışması başlattı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kış mevsiminde hasar gören yollarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Kars Belediyesi asfalt yama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

İl genelinde deforme olan yollarda çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülüyor.

Ekipler güzel havaların etkisiyle belirlenen program dâhilinde, asfalt yama, altyapı çalışmaları veya kullanımdan bozulan güzergâhlarda yol iyileştirme düzenlemelerinde bulunuyor.

Kars Belediyesinden yapılan açıklamada: “Fen İşleri Müdürlüğü Asfalt Yama Ekiplerimizin çalışmaları mahalle sakinleri başta olmak üzere muhtarlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Asfalt yama çalışmalarıyla ilgili yapılan açıklamada; Bazı mahallelerimizde asfalt yolların üzerinde meydana gelen çukurlar trafik konforunu rahatsız ediyor, araç sürücülerine zor anlar yaşatıyordu. Bununla ilgili olarak ekiplerimizi yama çalışmalarına yönlendirdik. Bu kapsamda şehir merkezinde ve mahalle yollarında çalışmalarımıza başladık. Hava şartları uygun olduğu müddetçe önümüzdeki günlerde diğer mahallelerimizde de yama çalışmalarımızı sürdürerek sürücülerimizin taşıt trafiğinde rahat hareket etmelerini sağlayacağız.” denildi.

 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!