Belediye vatandaşları çöp konusunda daha duyarlı olmaya davet etti.

 Belediye vatandaşları çöp konusunda daha duyarlı olmaya davet etti

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Kemal Özyılmaz, vatandaşların daha duyarlı olmaya davet ederek, çöplerini belirtilen saatlerde belirtilen yerlere bırakmaları için bir kez daha uyardı.

23 Mahallede temizlik çalışmalarını yürüttüklerini belirten Özyılmaz, çöp alma saatlerinin sabah 07.00 - 09.00 saatleri arası, öğle 13.00 - 14.00 saatleri arası ve akşam 19.00 - 21.00 saatleri arasında olduğunu hatırlattı.

Temizlik ekiplerinin her gün belirlenen sorumluluk bölgelerinde gruplar halinde çalıştığını söyleyen Özyılmaz: “Bunların yanı sıra 23 mahallemizde de ciddi bir temizlik operasyonu yapıyoruz. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor” dedi.

Vatandaşları çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet eden Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Kemal Özyılmaz ; “Evsel atıkların toplanması ekiplerimiz tarafından 3 vardiya olarak günün 24 saati yapılmaktadır. Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöp toplanıyor. Şehrimiz ana arterleri, sokak ve mahallelerimizin tamamı sabah saat 06.00 itibari ile süpürülmeye başlanıyor. Ayrıca saat 14.00 itibari ile tüm ana arter ve yaya trafiğin yoğun olduğu bölgelerimizde saat 21.00’e kadar süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Gece saat 23.00 itibari ile sabah saat 06.00’a kadar toplanan ana arterlerin süpürme ve temizliği yapılıyor. Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor.”dedi.

ÇÖP ALMA SAATLERİ
SABAH 07.00 - 09.00 SAATLERİ ARASI
ÖĞLE 13.00 - 14.00 SAATLERİ ARASI
AKŞAM 19.00 - 21.00 SAATLERİ ARASIYorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!