Kars İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile belgelendirildi.

Kars İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile belgelendirildi

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılıkta rekabetçi, milli ve küresel çözümler üreten güçlü bir Türkiye için sürdürülebilir üretim yapmaya, yeterli ve güvenilir gıdaya erişimi sağlamaya devam ediyor.

Ayrıca kırsal kalkınmayı ve rekabet edilebilirliği sağlamak amacıyla yenilikçi politikalar belirlemeye, uygulamak ve nitelikli hizmet sunan bir kurum olmak adına çeşitli faaliyetleri hayata geçirmeyi yürütüyor.

Kars İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, kurum olarak bu kaliteli hizmet sunumunun devamlılığını sağlamak ve tescillemek amacıyla İl Müdürlüğü ve 7 İlçe Müdürlüğünü kapsayan Kalite Yönetim Sistemi kurduklarını açıkladı.

Müdür Düzgün açıklamasında, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından görevlendirilen heyetin yaptığı detaylı incelemeler sonucunda Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün hizmet kalitesinin başarılı bulunarak "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" ile belgelendirildiğini bildirdi.

Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kars İl Gıda ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “Günümüz koşullarında bilgi, teknoloji ve iletişim alanında yaşanan büyük gelişmeler toplumları kıyasıya bir rekabete ve her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı ekonomik bir yarış içerisine sürüklemektedir. Hizmet alan vatandaşlarımız artık daha bilinçli, daha bilgili hale gelmiş ve beklentileri en üst seviyeye ulaşmıştır. Bu sebeple beklentileri karşılamak ve en kaliteli hizmeti sunmak adına, kuruluşlarda verilen hizmetlerin tüm aşamalarını kapsayan ve sürekli iyileşmeyi hedefleyen "Kalite Yönetim Sistemi"nin gerekliliği kaçınılmaz olmuştur. Bunun sonucunda bizler de vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına "Kalite Yönetim Sistemi" çalışmalarını başlattık. Uzun süren hazırlık aşamaları sonrası, TSE yetkililerinin İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerimizde yaptıkları gerekli inceleme ve kontroller sonucunda, kurumumuza verilen hizmet kalitesinin tescili anlamına gelen "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" verilmiştir. Bu çalışmada emeği geçen tüm personelime teşekkür ederek, alınan belgenin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!