Acil servisin tadilatı 18 Ağustos´ta tamamlanacak.

Acil servisin tadilatı 18 Ağustos’ta tamamlanacak

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 1 Ağustos’ta başlatılan tadilat ve yenileme çalışmalarının 18 Ağustos’ta bitirilerek yeni çehresine kavuşturulacağı açıklandı.

Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinden yapılan yazılı açıklamada, hastanenin 2017 yılında başlatılan ancak eksik kalan genel bakım ve tadilat çalışmalarına Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın girişimleriyle hastaneye aktarılan kaynak sayesinde 1 Ağustos 2018 tarihinde başlanıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, kurulduğu günden beri tadilat yapılamayan hastane Acil Servisi de bu kapsamda 18 Ağustos tarihine kadar geçici olarak kapatılarak kapsamlı bir bakım onarıma alındığı vurguladı.

Bu tarihler arasında hastaneye 112 aracılığı ile hasta kabulüne devam edildiği de belirtilen açıklamada: “Aynı zamanda yatan hasta servisleri de dahil olmak üzere eksik kalan birimlerin tadilatı da başlatılmış olup bölge halkına daha iyi ve kaliteli hizmet verilmesi amaçlanmaktadır.

Hastanemizin her türlü ihtiyacında desteklerini esirgemeyen Kars Milletvekili Sayın Ahmet Arslan’a, Kars Valisi Sayın Rahmi Doğan’a, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Sami Özcan’a, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın’a, Genel Sekreterimiz Sayın Doç. Dr. Alpaslan Yüce’ye, Tıp Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Kemal Sarıca’ya şükranlarımızı sunar teşekkürü borç biliriz.” denildi.
 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!