Iğdır'da ayakkabınızı boyatırken tüm stresinizi atabilirsiniz.

 Iğdır’da ayakkabınızı boyatırken tüm stresinizi atabilirsiniz

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Iğdır'da ayakkabı boyacılığı ve palyaçoluk yaparak geçimini sağlayan Şovmen Nurettin Aykuş, şehrin simgesi durumuna geldi.

Iğdır’da her kes tarafından tanınan ayakkabı boyarken de palyaço kıyafeti giyen Nurettin Aykuş’a vatandaşların ilgisi de gittikçe artıyor. Ayakkabılarını Şovmen boyacı Nurettin'e boyatan vatandaşlar, muhabbet edip streslerini atıyor.

Günlük, 50 ile 100 TL arasında para kazanarak evine ekmek götürdüğünü söyleyen Nurettin Aykuş, strese girenlerin, dertli olanların, eşiyle küs olanların stres atmak için kendisine gelerek müzik eşliğinde Iğdırlıları ayakkabılarını boyattıklarını söyledi.

35 yıla yakındır ayakkabı boyacılığı yaptığını belirten Nurettin Aykuş, “Bir ayakkabıyı 5 TL boyuyorum bazen müşteri stresini attığı için fazla para da veriyor. Ayrıca boş zamanlarımda da açılışlarda palyaçoluk yaprak para kazanmaya çalışıyorum.”dedi.

Iğdır'ın en işlek Caddelerinden biri olan Atatürk Caddesindeki asırlık karaağaçların altında Nurettin Aykuş gibi diğer ayakkabı boyacıları da yaz kış, sıcak soğuk havaya rağmen boyacılık yaparak geçimlerini sağlıyorlar.

Ayakkabısını Nurettin Aykuş’a boyatan Güllüce Köyü Muhtarı Tuncer Yaman, “ayakkabımı boyatmaya geldim. Nurettin kardeşimiz yıllardan beridir bizim ayakkabılarımızı boyar. Çok Sağ olsun hem müzik çalıyor hem de eğlence yapıyor. Nurettin beye teşekkür ederim. Kendisi Iğdır’n renkli simalarından birisidir.” Dedi.

 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!