Ağrı Dağı eteklerinde yangın.

Ağrı Dağı eteklerinde yangın

Tacettin DURMUŞ / www.karspres.com

Ağrı Dağı eteklerinde çıkan yangınında yaklaşık 2 bin dönüm alanda zarar oluştu.

Ağrı Dağı eteklerinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına Orman işletme müdürlüğü ekipleri müdahale ederek söndürdü.

Yangın ihbarının ardından itfaiye araçlarının bölgeye ulaşamayınca Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü ve jandarma ekipleri alevlerin üzerine toprak müdahale etmeye çalıştı.

Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü Ekipleri jandarmanın da desteği ile yangını 160 hektarlık Büyük Ağrı Dağı ormanlık alanına ulaşmadan söndürdü. Yangında yaklaşık 2 bin dönüm arazi zarar gördü.

Yangının kontrol altına alındığını söyleyen Iğdır Orman İşletme Müdürü Taner Tazegün, gazetecilere yaptığı açıklamada bulundu.

Yangının yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındığını söyleyen Müdürü Tazegün: “Ormanın yangından korunması için bütün imkanları kullanarak çalışma yürüttük bu alanlar çayırlık ve çalılık. Rüzgarla beraber hızlı bir şekilde yayılan örtü yangını Korhan Yaylası'na varmadan bize haber geldi. Jandarmayla beraber Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerimizce müdahale ettik. Yaklaşık 2 saatte yangını kontrol altına aldık. Amacımız alevlerin Korhan Yaylası'nda bulunan 160 hektarlık alana sıçramamasıydı. Bunu da başardık. Şu anda yangın tamamen kontrol altında."dedi.

 
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!