Kars'ta bir çocuk daha kayboldu.

Kars’ta bir çocuk daha kayboldu

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars’ın Digor İlçesine bağlı Düzgeçit Köyünde 6 yaşında bir çocuk kayboldu.

Edinilen bilgilere göre; 6 yaşındaki Erdoğan Sömerer, amcası ve kuzeni ile birlikte köyün içerisinden geçen dereboyunda çalı biçmeye gitti. Erdoğan’ın amcası ve diğer çocukları biçtikleri ve tarla sürmekte kullandıkları çalıları götürmek için köylerine döndü. O sırada Erdoğan ise amcası ve kuzenine köy gidip gelinceye kadar orada kalacağını söyledi. Köye gidip gelen amca ve kuzenler dönüşlerinde Erdoğan’ı bulamadı. Çocuğun kaybolduğunu gören Amca hemen Jandarma ekiplerini aradı. Bunun üzerine bölgeye hemen jandarma, UMKE ve AFAD ekipeleri yönlendirilerek arama çalışmaları başlatıldı.

Kars Vaisi Rahmi Doğan, Erdoğan Sömerer’in kaybolması ile iligili olarak bir kasıt olmadığını ve amcanın kayıp ihbarını yaptığı söyledi. Arama çalışmaların tüm ekipler tarafından kapsamlı bir çekilde yapıldığını da söyleyen Vali Doğan Kars’ın son günlerde kayıp çocuk haberleri ile anılmasından dolayı son derece üzgün olduğunu söyledi.

Köy muhtarı İrfan Adikti de Erdoğan Sömerer’in, amcası ve kuzenleri ile birlikte köyün içerisinden geçen dereboyunda çalı biçmeye gittiğini ve öğren saatlerinde kaybolduğunu ve arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!