Bisiklet parkuru tarihi dokuya renk katacak.

Bisiklet parkuru tarihi dokuya renk katacak

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Vali Rahmi Doğan’ın girişimleriyle Kars Kalesi eteklerinde Kars Çayı çevresinde yapımında sona yaklaşılan bisiklet parkuru tarih dokuya can katacak.

Bisiklet parkurunun açılışı yarın AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç ve Kars Valisi Rahmi Doğan tarafından yapılarak halkın hizmetine sunulacak.

65. Hükumetin Ulaştırma Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan ve Kars Valisi Rahmi Doğan’ın çalışmaları kapsamında yıkımı gerçekleştirilen gecekonduların kaldırılmasının ardından bölgede tarihi doku kendini iyiden iyiye göstermeye başladı.

Vali Doğan’ın öngörüsü ile Kars Kalesi eteklerinde 12 Havariler Kilisesi, Evliya Camisi, tarihi taş köprü, hamamlar arasında ve Kars Çayı kenarında yapımında sona yaklaşılan bisiklet parkurunun açılışı yapılacak. Çevre düzenlemesi de yapılan parkur ücretsiz olarak Kars halkına hizmet verecek ve vatandaşlar burada spor yaparak dinlenecek ve bölge canlanacak. Tarihi dokuya can katacak olan parkurun çevresi duvarlar ve çay tarafı ise olası tehlikelere karşı tel örgüler ile güvenli hale getirilirken, gece karanlığı içinde ışıklandırıldı. Işıklandırıldığı içinde bölge gece saatlerinde bir başka güzle oluyor.

Vali Rahmi Doğan bisiklet parkuru ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bisiklet parkurunun faaliyete geçmesinin ardından, Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 150 adet bisikletin Karslılara hizmet vereceğini söyledi. Vali Doğan açıklamasında vatandaşların parkur içerisinde kalmak suretiyle kimliklerini vererek bisiklete bindikten sonra teslim edecek ve kimliğini geri alacak. Öte yandan parkur içerisinde kullanılacak bisikletlerin dışarı çıkartılmasına izin verilmeyecek.

 Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!