Ertaş, bölge toplantısında Kars çiftçisinin sorunlarını dile getirdi.

 Ertaş, Bölge Toplantısında Kars çiftçisinin sorunlarını dile getirdi

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Doğu Anadolu Ziraat Odaları Bölge toplantısına katıldı.

Doğu Anadolu Bölge Toplantısına Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Erzincan ve Erzurum’un da aralarında bulunduğu 44 ziraat odasının başkanları katıldı.

Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, bölge toplantısında çiftçinin sorunlarının masaya yatırıldığını belirterek, bu önemli buluşmada hazırlanacak olan raporların ilgili bakanlıklara sunulacacağını söyledi.

Ertaş, toplantıyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın, tarım ve hayvancılık konusunda yaptığı değerlendirmenin ardından kendisinin de aralarında bulunduğu il temsilcilerin yaptıkları konuşmada, kendi illerinin sorunlarını masaya yatırdıklarını belirtti.

Toplantıya katılan ziraat odası başkanlarının illerin tarım ve hayvancılıktaki sorunlarının yanısıra çiftçilerin çeşitli taleplerini de dile getirdiklerini söyleyen Ertaş, toplantıya TZOB Yönetim Kurulu Üyesi, Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi Mehmet Latif Maskan’ın da katıldığını söyledi.

Öte yandan toplatıda söz alan Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş, ilimizin tarım ve hayvancılık alanındaki sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdi.

 


Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!