Kars Valiliğinden haberimize açıklama geldi.

 Kars Valiliğinden haberimize açıklama geldi

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Dün gazetemizde ve internet sitemizde yayınlanan “Ani’yi ziyaretçilere böylemi anlatacağız” haberimize Kars Valiliğinden açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, ilimizi ziyaret eden yerli ve yabanı misafirlere Ani Ören Yeri’ni ve tarihi kalıntıları daha iyi anlatman için 15 adet bilgilendirme, 3 adet yönlendirme ve 1 adet genel tanıtım tabelalarının yapılmak olduğu bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada: “Konu hakkında Kars Müze Müdürlüğümüzden alınan bilgilerden; 2016 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesine alınan Ani Ören yerinde yerli-yabancı ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına hazırlanan “Ani Örenyeri Koruma Amaçlı İmar Planı ve Çevre Düzenleme Çalışması” proje kapsamında çalışmalar devam etmektedir. Kazı Evi ve Karşılama Merkezi çalışmalarının sona gelindiği Ani Örenyeri için Kars Müze Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan 15 adet bilgilendirme, 3 adet yönlendirme ve 1 adet genel tanıtım tabelaları da proje kapsamında yapılmakta olup; ziyaretçilerimizin mağduriyet yaşamaması adına kullanılan eski tabelalar, yapımı devam eden yeni tabelaların yerlerine konulmasının ardından kaldırılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

 


Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!