Kılıç: "Gazeteciliğin değeri; ilkeli, doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla ortaya çıkar".

 Kılıç: “Gazeteciliğin değeri; ilkeli, doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla ortaya çıkar”

Semih ŞAHİN / www.karspress.com

AK Parti Kars Milletvekili Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, gazetecilik mesleğinin değerinin, ilkeli, doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla ortaya çıktığını söyledi.

Mesajında topluma güven telkin etmekte ve haber alma hakkına itimat edilir kaynaklardan ulaşmanın huzur verdiğini söyleyen Kılıç: “Çok meşakkatli, ancak çok önemli bir mesleği icra eden emektar gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü yürekten tebrik ediyorum. Yılda bir defa bu kıymetli meslek mensuplarını yâd etmek, takdir ve tebrik etmek elbette yetmez. Ancak, bu gün vesilesiyle de olsa bu değerli mesleğin toplum için ne denli önemli ve gerekli olduğunun belirtilmesi bir hakkın teslimidir.
Gazetecilik mesleğinin değeri, ilkeli, doğru ve tarafsız habercilik anlayışıyla ortaya çıkmaktadır. Bu, topluma güven telkin etmekte ve haber alma hakkına itimat edilir kaynaklardan ulaşmak huzur vermektedir. Ayrıca, toplumun gözü ve kulağı olan gazeteciler, toplumun talep ve duyarlılıklarını dile getirmekle demokrasinin yerleşmesine önemli ölçüde hizmet etmektedirler.

Bu düşüncelerle, demokrasinin güçlenmesine çok değerli katkıları olan ve haber alma hakkı için çok önemli bir aracı unsur olan kıymetli gazetecilerimizin, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü tekrar tebrik ediyor, sağlık ve mutluluk dileklerimle meslek yaşantılarında başarılar diliyorum.”dedi.

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!