Naif Alibeyoğlu, CHP´den aday adaylığını açıkladı.

 Naif Alibeyoğlu, CHP’den aday adaylığını açıkladı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Naif Alibeyoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kars Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere CHP Kars İl Başkanlığı’na gelen Alibeyoğlu, parti önünde kalabalık ve coşkulu Karslılar tarafından karşılandı. Kendisini karşılayan Karslılar ile terk tek kucaklaşan Alibeyoğlu, 29 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Kars Belediye Başkanlığı için aday adaylığı dosyasını CHP Kars İl Başkan Yardımcısı İhsan Tazegül’e verdi.

Alibeyoğlu’nun aday adaylığı başvurusunu kabul eden Tazegül bugün aday adaylığı başvuru süresinin sona erdiğini hatırlatarak şu ana kadar 5 partilinin başvuruda bulunduğunu söyledi. Başvurusunun ardından gazetecilere ve partililere konuşan Alibeyoğlu, yılların telafisi ve Karslının ortak geleceğini birlikte belirlemek adına, bu anlamlı yürüyüşe omuz vereceği inancıyla aday adayı olduğunu söyledi.

KARS, 10 YIL ÖNCE BIRAKTIĞIMIZ NOKTADA DEĞİL

Kars halkının karşısına dolu dolu ve hazırlıklı çıktığını belirten Alibeyoğlu, bazı şeylerin bilinmesi adına bazı konuların dile getireceğini söyledi. Kendisini coşkuyla karşılayan Karslılara teşekkür eden Alibeyoğlu, Kars’ın gelinen noktada 10 yıl önceki durumda olmadığına vurgu yaparak: “Önümüzdeki yerel seçim süreci ve sonrasında bu kaderi birlikte yaşayacağız. Güzel, kutsal ve anlamlı bir yürüyüşe başladık. Bu yürüyüş hepimize mutlu ve müreffeh bir Kars getirmesi adanın bu anlamlı yürüyüşte her kese başarılar diliyorum. Görev geldiğim yıllarda il merkezinde yol, su, kaldırım, park, kültür ve sanat adına hiçbir etkinlik yoktu. Kars adeta yoklar kentiydi. Bir zamanlar hatırladığınız gibi Kars satılık kent diye manşetlerdeydi. İmkansızlıklar içerisinde imkanlar yarattık. Yaptığımız hizmetler yerelde ve ülke genelinde biliniyor. Kars bugünkü gelinen noktada 10 yıl önce bıraktığımız noktada değil. Daha ileri bir noktaya gitmeliydi. Mahallelerde çamurdan geçilmiyor. İnsanlarımız ötekileştirildi. İnsanlarımıza hizmet gelmiyor. Çöpler bile alınmıyor. O zaman 2 trilyon TL harcadığımız otogar binası çürümeye terk edildi. Toptancı sebze hali ve semt pazarı birilerine peşkeş çekildi. Beton santralini 10 milyona kuramazsınız yok edildi. Belediyenin araç filosunu 120’ye çıkardık ama şimdi çöp toplayacak araç yok. Ağaç sökme makinesi çürümeye terk edildi. Belediye Halk Ekmek Fabrikasında gariban halkımız için günde 37 bin ekmek çıkartıyorduk. Şimdi ortada yok. Yaptığımız parklar, bahçeler, şelaleler kurudu. Kent Konseyi binası terk edildi. Allah’tan İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Sarayı Valiliğe verildi. Kars Spor Tesisleri hacizlik durumda. Karsspor’u 2.lige çıkardık. Şimdi ortada yok düştüğü yer belli. Kars’ta kültür ve sanatsal etkinliklerden eser kalmadı. Festivaller yok, Aşıklar Bayramı yok. Aşıklık geleneği unutulmaya başladı. Altın Kaz Film Festivalleri yaptık. Namık Kemal Evi, tarihi hamamlar, kadın dayanışma merkezi gibi sayısız eserimiz yok edildi. Kars bütün bunları hak etmiyor” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI GÜLÜYORSA O ŞEHİR DE GÜLÜYORDUR

Kars’ta heyecanlı bir belediye başkanı yaratmamız gerekiyor. Eğer bir şehirde belediye başkanı gülüyorsa o şehir de gülüyordur. Eğer belediye başkanı yüzünü somurtuyorsa, yüzü asıksa o şehrin yüzü de asıktır. Şu anda Kars Belediyesinin mevcut durumundan memnun olan tek bir kişi var mı? Söylesin. Görev yaptığımız yıllarda Kars’ta bir heyecan vardı. Bu heyecanı hep birlikte yaşatıyorduk. Artık Kars’ta bir heyecan kalmadı. İnsanlar o günleri özlemeye başladı. Geleceğimize ilişkin umutlarımızla ve projelerle ilgili birileri gelsin yapacaklarını anlatsın. Seçim yaklaştıkça etnik köken üzerinden adaylar ortaya çıkmaya ve gösterilemeye başlandı. Bu son derece yanlıştır ve gelinen noktada her birimiz bu enkazın altında kalıyoruz. Daha sonra da Kars’ın sahibi yok diye oturup ağlıyoruz. Çoluk çocuğumuzun geleceğini birilerinin ipoteğine bırakmamalıyız. Kars cazibe merkezi olmaktan çıktı. Yatırımcı Kars’a gelmiyor. Üniversitemiz göz ardı ediliyor.”dedi.

 

 

 


Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!