Şeker çocuklar Doğu Ekspersi ile Kars´a gelecek.

 Şeker çocuklar Doğu Ekspersi ile Kars’a gelecek

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Özel Ankara Endomer Endokrinoloji Merkezi, İnsülin’i keşfeden Frederick Banting’in doğum günü olan 14 Kasım Dünya Diyabet Günü'nde, 30 kişilik gurupla Kars’a gelecek.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nü 10 yıldır keyifli geziler yaparak kutlayan Özel Ankara Endomer Endokrinoloji Merkezinin bu yıl ki rotası, son günlerde trend olan Doğu Ekspresi ile Kars’a gelmek olacak.

30 Kişilik grup, 12 - 13 Kasım 2018 tarihinde, Doğu Ekspresi ile Kars’a gelecek ve 14 Kasım 2018 Dünya Diyabet Günü’ünde Kars Merkezini, Çıldır Gölü ‘nü ve Ani Ören Yeri’ni gezdikten sonra 15 Kasım’da Ankara’ya dönecek.

Özel Ankara Endomer Endokrinoloji Merkezi Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı Miyase Yılmaz, gezi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Diyabet hastalığında en önemli faktörün moral olduğunu bilerek çıktığımız bu yolda, şeker çocuklarımıza ufak da olsa destek olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 25 saat sürecek tren yolculuğumuzda çocuklarımızın ortak sıkıntılarını ve düşüncelerini paylaşma imkanı bulabilecekleri bir ortam sağlamayı amaçlıyoruz. Çocuklarımız İlk kez tren yolculuğu yapacaklar, yeni arkadaşlıklar edinecekler ve yeni bir şehir görecek olmaları da onları çok heyecanlandırıyor.” Dedi.

Bu sosyal sorumluluk projesine yazılı ve görsel basının desteklerini rica eden Yılmaz, gazetecilerin bu önemli etkinlik marifetiyle, halkın diyabet hakkında bilinçlendirilmesine yardımcı olacağını düşündüklerine dikkat çekti.

 

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!