SODES´in Sahne Zamanı Projesi meyvelerini veriyor.

 SODES’in Sahne Zamanı Projesi meyvelerini veriyor

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Valiliği Koordinasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından SODES kapsamında yürütülen ‘Sahne Zamanı Projesi’ proje sonu Tiyatro Şenliği başladı.

06 Kasım 2017 tarihinde başlayan proje kapsamında ilimizdeki 3 okulun çok amaçlı salonunun demirbaş ve bilişim donatımının gerçekleştirildiği, 10 okulun 5 ay süren tiyatro kurslarında 200 öğrenciye tiyatro eğitimi verildiği ve tiyatro kursu verilen 10 okula kostüm, dekor vb tiyatro için gerekli eğitim malzemelerinin temin edildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada proje kapsamında devam eden etkinliklerin ise: Tiyatro eğitimi verilen 200 öğrenci, 2 defa konusu sanat olan sinema filmlerine götürülecektir. 10 okul tarafından hazırlanan tiyatro oyunları 5-9 Kasım 2018 tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kars Halk Eğitim Merkezi salonlarında sahnelenecektir. Tamamı köy ve merkeze ulaşımı zor olan mahallelerdeki okullardan 1000 öğrenci taşıma hizmeti ile bu tiyatro oyunlarına getirilecek, Kars Öğretmen Evi'nde yemek yedikten sonra tekrar okullarına teslim edilecektir. Etkinliklere katılan her öğrenciye öğlen yemeği, çikolata, meyve suyu ikramı gerçekleştirilecektir.”denildi.
 Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!