Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesinde Kars´ı temsil ettiler.

 Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesinde Kars’ı temsil ettiler

Melih ŞAHİN / www.karspress.com

Serhat Kodlama ve Robotik Akademisi, Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesinde Kars’ı temsil etti.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi tarafından ortaklaşa oluşturulan ve geçtiğimiz eğitim yılında, Kars genelinde 267 gence kodlama, robotik, elektronik ve İnsansız Hava Aracı (İHA) eğitimleri verildi.

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesii peofe kapsamında Serhat Kodlama ve Robotik Akademisi (Serhat Akademi) Milli Eğitim Bakanlığının davetlisi olarak katıldığı ve 2-3 Kasım tarihleri arasında Ankara Congresium’da gerçekleştirilen Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesinde bir stant açtı. Stantta Karslı gençler tarafından yapılan ürünler tanıtıldı.

Ulusal ve Uluslararası birçok teknoloji devinin stant açarak ürünlerini sergilediği zirvede, Serhat Şehri Kars, tamamen öğrenci merkezli ve üreterek öğretmeyi amaçlayan bir eğitim modeli ile temsil eden Serhat Akademi, eğitim modeli ile alanında ilk ve tek olması sebebiyle de zirve boyunca yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Ayrıca stant Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan tarafından da ziyaret edildi.

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!