Vali Öksüz: ´Terör örgütleri uyuşturucu maddelerle kendilerini finanse ediyor´.

Vali Öksüz: “Terör örgütleri uyuşturucu maddelerle kendilerini finanse ediyor”

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars Valisi Türker Öksüz, başkanlığında düzenlenen uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılık kapsamında il genelinde yapılan çalışmaların masaya yatıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, terör örgütlerinin uyuşturucu maddeler ile kendilerini finanse ettiklerini söyledi.

Vali Öksüz konuşmasında uyşturucunun ortadan kaldırılması için ülkemizde tüm terör örgütleriyle yapılan mücadeleye paralel olarak uyuşturucuyla da önemli bir mücadele verilmekte olduğuna vurgu yaptı.

Yurt genelinde olduğu gibi Kars’ta da tüm kurumların ve tüm bakanlıkların uyuşturucu illetinin ortadan kaldığılması için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini de belirten Vali Öksüz: “ Çok boyutlu çalışma ve mücadele yapılıyor. Uyuşturucu madde ile terör örgütleri kendilerini finanse etmektedir. Uyuşturucu maddeler terör örgütlerinin en önemli gelir kaynağı haline gelmiş durumdadır. Biz Uyuşturucu Mücadele İl Kurullarıyla aldığımız kararlarla, yaptığımız faaliyetlerle hem uyuşturucu madde kullanımını azaltmak hem de bu konudaki mücadelemize destek vermek için bir takım çalışmalar yapıyoruz. “dedi.

Vali Türker Öksüz’ün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Jandarma Alay Komutan Vekili Albay Murat Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, daire amirleri ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Vali Öksüz’ün konuşmasının ardından, uyuşturucu madde ile mücadele il koordinasyon kurluluna 2018 yılı bağımlılık kapsamında yapılan çalışmaları aktaran sunum yapıldı.


Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!