Sığır, koyun ve keçiler küpelenerek kayıt altına alınacak.

 Sığır, koyun ve keçiler küpelenerek kayıt altına alınacak

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars il genleinde kayıt altında alınmayan sığır, koyun ve keçiler 31 Mart 2019 tarihine kadar küpelenecek.

Kayıt altına alınamayan her yaştaki sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanların 31 Mart 2019 tarihine kadar küpelenerek TÜRKVET'te kayıt altına alınacak. Böylece TÜRKVET'te kayıtlı hayvan mevcudunun güncellenmesi sağlanmış olacak.

Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Koyun ve Keçi Türü Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce de yayımlandı.

Her Yaştan Hayvanın Küpelenerek Kayıt Altına Alınması Amacıyla Yapılan Yönetmelik Değişikliği

Herhangi bir nedenle kayıt altına alınamamış her yaştaki sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanların 31 Mart 2019 tarihine kadar küpelenerek TÜRKVET'te kayıt altına alınması ve işletmelerde kayıtlı hayvan mevcudunun güncellenmesi hedeflenyiyor. Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Koyun ve Keçi Türü Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 3 Kasım 2018 tarihli ve 30584 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan Yönetmelik değişiklikleri ile yasal süresi içerisinde küpelenerek kayıt altına alınamayan her yaştaki sığır cinsi hayvanlar ile koyun ve keçi türü hayvanların 31 Mart 2019 tarihine kadar küpelenerek TÜRKVET'te kayıt altına alınması ve TÜRKVET'te kayıtlı hayvan mevcudunun güncellenmesi sağlanacak.

Sonraki Haber >>

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!