Kağızman'da tefeci operasyonu.

 Kağızman’da tefeci operasyonu: 5 gözaltı, 2 tutuklama

Tacettin DURMUŞ / www.karsdenge.com

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince, Kağızman Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülmekte olan soruşturma kapsamında; Tefecilik Yaptığı tespit edilen 5 şüpheli şahıstan 4’ü gözaltına alındı. 1 şahsın ise il dışında olduğu tespit edildiği için yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yakalanan şahısların ikamet, araç ve iş yerlerinde yapılan aramalar neticesinde; 1 adet ruhsatsız tabanca, 12 adet senet ve üç yüz elli sekiz bin lira tutarında 1 adet çek ele geçirildiği belirtildi. Yapılan çalışmalar neticesinde operasyon ile ilgili olarak şahsın çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığı bildirildi.

Öte yandan Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “Suç ve suçluyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek olup; suçun işlenmeden engellenmesine yönelik vatandaşlarımızın huzur, sükûn ve güvenlikleri için 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarımız tüm kadromuzla aralıksız devam edecektir.” Denildi.

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!