AK Parti´nin Kars Belediye Başkan Adayı Av. Ensar Erdoğdu.

AK Parti’nin Kars Belediye Başkan Adayı Av. Ensar Erdoğdu

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için AK Parti’nin Kars Belediye Başkan adayının Av. Ensar Erdoğdu olduğu öğrenildi.

Resmi olmasa da edinilen bilgilere göre; Avukat Ensar Erdoğdu, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte yarın Ankara’da düzenlenecek olan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına çağrıldı.

24. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan’ın, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile birlikte Çin Seyahatinden dönmesinin ardından Kars Milletvekili Yunus Kılıç’ın da katılacağı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında Ensar Erdoğdu’nun Kars Belediye Başkan adaylığının resmi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

ENSAR ERDOĞDU KİMDİR?

20 Nisan 1964 Kars, Sarıkamış-Gecikmez köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Kars’ta tamamladı. Yüksek öğrenimime Atatürk Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde bir müddet devam ettikten sonra, 1986 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1991 yılında tamamladı. 1992 yılında Ankara Adliyesinde Avukatlık Stajımı tamamladı. 1993 yılında kısa dönem askerlik görevimi yaptıktan sonra aynı yıl Kars- Ardahan Bölge Barosuna bağlı olarak Kars’ta serbest avukatlığa başladı. Bu süreçte avukatlık yapmasının yanı sıra ailemin ticari faaliyetlerini de yürüttü.
Hukuki ve ticari faaliyetlerinin yanı sıra siyasi faaliyetlerde de bulundu. 1999 yılında Fazilet Partisi Kars Mv. 3. Sıra adayı oldu. 2002 ve 2007 mv. Genel seçimlerinde AK Parti’den aday adayı oldum. 2009’da Olağan Kars İl Kongresinde İl yönetim kuruluna seçildi. 05.01.2010 tarihinde Kars İl Başkanlığına atanarak 27.05.2014 tarihine kadar bu görevini yürüttü.
Erdoğdu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!