Gelin gittiği köyün öğrencilerini giydirdi.

Gelin gittiği köyün öğrencilerini giydirdi

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Iğdır Anadolu Lisesinde felsefe öğretmeni olarak görev yapan Duygu Alagöz Yolageldi, gelin olarak gittiği Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesi Bayatdoğanşalı ilkokulu ve anaokulu öğrencilerini giydirdi.

Her gün gidiş geliş yaptığı ve kaldığı köydeki öğrenciler için sosyal medyada da yardım kampanyası düzenleyen Duygu Alagöz Yolageldi, topladığı yardımları Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ercan Budanur’un katılımı ile öğrencilere dağıttı.

Bot ve mont dağıtımında konuşan Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ercan Budanur’ ”Duygu öğretmenimizi kutluyorum. Güzel bir çalışma yapmıştır. Öğrencilerimiz kış mevsiminde sevindirmiştir. Yardımda bulunan hayırseverleri de kutluyorum” dedi.

İlkokulda bulunan 25 öğrenciye bot ve mont anaokulunda bulunan 12 öğrenciye de bot, mont ve oyuncak dağıtan Duygu Alagöz Yolageldi de ”Bu köyde oturuyorum boş zamanlarımda okulu ziyaret ediyorum. Öğrencilerin mont ve bot ihtiyacını görünce yardım kampanyası düzenledim büyük ilgi gördü. Yardımcı olan hayırseverlere teşekkür ediyorum.Eşim Doğuş’un yardımı ile bu kampanyayı başarıya ulaştırdım. Çok mutluyum. Yakında kitap ve kırtasiye yardım kampanyası da yapacağım. Hayrseverleri yardım yapmaya davet ediyorum.”dedi.
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!