TÜBİTAK Projelerine katılanlara sertifikaları verildi.

 TÜBİTAK Projelerine katılanlara sertifikaları verildi

Tacettin DURMUŞ / www.karsprerss.com

Serhat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Teknik Destek Programları TÜBİTAK Projelerine katılanlara sertifikaları verildi.

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi tarafından 2018 yılında Iğdır Serhat Kalkınma Ajandı Tarafından desteklenen Teknik Destek Programları 2. Eğitimine katılanlara sertifikaları verildi.

Iğdır Ziya Gökalp Toplantı salonunda düzenlenen “TÜBİTAK Projeleri İçin Öğretmen Eğitimi” programına Iğdır İli genelinde yer alan lise ve ortaokullarda görev yapan ve proje danışmanlığı yapmak isteyen öğretmen ve idarecilere söz konusu eğitimler verildi.

"TÜBITAK Proje Hazırlama ve Başvuru Sürecinin Tüm Detayları, "TÜBITAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 2204-A " ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması 2204-B" için proje hazırlama eğitimi İndata Endüstriyel Veri Teknolojileri San. Ve Tic. A.Ş. Eğitimcisi Doç. Dr. Barış Binay tarafından günlük 8 saat, 5 gün olmak üzere toplamda 40 saat eğitim verilerek program tamamlandı.

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi Ar-Ge birimi Proje Koordinatörü Naciye Parlar’ ın Serhat Kalkınma Ajansına sunduğu 4 Teknik Destek Programları Proje Eğitimi olan; Erasmus+ Programları ve Proje Yazma Eğitimi, TÜBİTAK Projeleri İçin Öğretmen Eğitimi, Robotik ve Kodlama Eğitici Eğitimi ve Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi (PCM) Serhat Kalınma Ajansı Tarafından destekleniyor.

Sertifika törene Milli Eğitim şube müdürleri Adnan Ok ve Süleyman Akkuş katıldı. Adnan Ok, yaptığı konuşmada projelerin önemine değinerek bu yıl daha çok proje hazırlamalıyız. Bu konuda bütün öğretmenlerden başarı bekliyorum ”dedi.
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!