Kars'ta yılbaşı haftasında 5 bin 730 şahsın GBT sorgulaması yapıldı.

 Kars’ta yılbaşı haftasında 5 bin 730 şahsın GBT sorgulaması yapıldı

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, 25 Aralık 2018 ile 01 Ocak 2019 tarihleri arasında halkın yeni yıla huzur ve güven ortamı içerisinde girmesini sağlamak amacıyla yılbaşı haftasında ve sonrasında il merkezi ve ilçelerde şok ve yol uygulamaları gerçekleştirdi.

Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, uygulamalarda toplamda 2 bin 817 aracın asayiş ve trafik yönünden incelendiği, 396 araca değişik suçlardan trafik cezası uygulandığı bildirildi.

Uygulamalar kapsamında 12 konaklama tesisi ile 8 kiralık araç firmasının denetlendiği de belirtilerek, 5 bin 730 şahsın GBT sorgulaması yapıldığı ve değişik suçlardan aranan 17 şahsında yakalanarak adli mercilere sevk edildiği bildirildi.

2 Yoklama Kaçağı olduğu tespit edilen şahsa gerekli işlem yapıldığı da belirtilen açıklamada: “1 İşyerine 4207 Sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesi kapsamında işlem yapılmış, 2 şahsa kapalı alanda sigara içme yasağı kapsamında cezai işlem uygulanmış, 1 adet muşta, 2 adet tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirilerek gerekli işlemler yapılmış, Ülkemize illegal yollardan girdiği tespit edilen 11 yabancı uyruklu şahıs Erzurum Geri Gönderme Merkezine teslim edilmiştir.”denildi.

Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!