Bakan Kasapoğlu, anma etkinliklerine katılmak üzere Kars´a geldi.

 Bakan Kasapoğlu, anma etkinliklerine katılmak üzere Kars’a geldi

Tacettin DURMUŞ / www.karspress.com

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sarıkamış Harekâtı’nın 104. yılı etkinliklerine katılmak üzere geldiği Kars’ta, Bakanlığının yaptığı ve yapmakta olduğu yatırım ve projeleri yerinde değerlendirdi.

Havayolu ile Kars’a gelen Kasapoğlu, Harakani Hava Limanında Kars Valisi Türker Öksüz, AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Aslan, Yunus Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı Ensar Erdoğdu ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Gürsel Polat tarafından karşılandı.

Bakan Türkoğlu daha Kars Valisi Türker Öksüz’ü makamında ziyaret etti. Valilikte şeref defterini imzalayan Kasapoğlu, Vali Öksüz’den kısa brifing aldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın sabah Sarıkamış'ta gençlerimizle birlikte şehitlerimizi anmak için omuz omuza anma yürüyüşü yapacaklarını söyledi.

Sarıkamış şehitlerini anmak üzere Kars’ta olduklarını ve Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapılan ve yapılacak olan çalışmaları inceleyeceklerini belirtti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu açıklamasında,"Sarıkamış'ta düzenlenen anma etkinliklerimize katılacağız. Kardan şehit heykellerinin açılışını yapacağız. Bakanlığımız tarafından yapılan ve yapılmakta olan çalışmaları inceleyip gözden geçireceğiz, projeleri tekrar konuşacağız. Yarın sabah da Sarıkamış'ta gençlerimizle şehitlerimizi anmak için omuz omuza yürüyeceğiz ve şehitlerimizi anacağız. Kars'ta olmaktan mutluluk duyuyorum." Dedi. Kasapoğlu daha sonra bakanlığı tarafından yapılan çalışmalara ilişkin basına kapalı toplantı gerçekletirdi.

Kasapoğlu Vali Türker Öksüz’ü ziyaretinin ardından beraberindekilerle birlikte Ebul Hasan Harakani Hazretlerinin Külliyesini ziyaret etti.
Yorumlar

Habere Yorum Yap


Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk Yorumu Siz Yapın!